• <
BOTA_2023

Premier Litwy chce uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego w Możejkach

pc

03.06.2018 13:41 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Premier Litwy chce uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego w Możejkach

Partnerzy portalu

Premier Litwy chce uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego w Możejkach - GospodarkaMorska.pl

Premier Litwy Saulius Skvernelis powiedział w niedzielę po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, że chce, by Polska i Litwa za 10 miesięcy uczciły pamięć Lecha Kaczyńskiego w Możejkach.

"Musimy pamiętać o tym, że gdyby nie pomysł prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdyby nie jego wizja, to mogłoby tak się stać, że to przedsiębiorstwo mogłoby wówczas trafić w ręce zupełnie inne - w ręce naszego wschodniego sąsiada" - podkreślił Skvernelis. "Dzisiaj możemy zadać sobie retoryczne pytanie, jakie byłyby tego konsekwencje?" - dodał.

"Dlatego zawsze trzeba odrabiać lekcję historii. Przypomnijmy sobie, że kiedy Polska i Litwa były razem - kwitły. Kiedy komuś udawało się wbić klin między nami, obydwa kraje na tym cierpiały" - mówił.

Skvernelis ocenił, że Polska i Litwa są obecnie na etapie nowego partnerstwa strategicznego. Wyraził też nadzieję, że stosunki obu państw pozostaną na tak wysokim poziomie i będą bardzo przyjacielskie. "Chcę zapewnić, że Polska w postaci państwa litewskiego ma zaufanego partnera i to samo odczuwam ze strony Polski" - oświadczył.

"Mamy jeszcze dużo innych wspólnych interesów w zakresie bezpieczeństwa naszych krajów, bezpieczeństwa ekonomicznego, współpracy na forum UE, na forum wojskowym. Myślę, że musimy zawsze trzymać się razem" - dodał.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.