• <
urząd_morski_gdynia_2021

PGNiG SA z nagrodą za innowacyjność

PGNiG SA z nagrodą za innowacyjność - GospodarkaMorska.pl

ew

21.06.2018 Źródło: własne

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie”, w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG SA.

Nagrody zostały wręczone już po raz drugi. Kategoria „Przełomowe Rozwiązanie” obejmuje najbardziej innowacyjne firmy w Polsce.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa SA jest liderem branży oil&gas, a istotnym elementem naszego rozwoju jest pozyskiwanie i wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Uruchomiliśmy InnVento, aby z jednej strony umożliwić młodym wynalazcom wdrożenie ich autorskich pomysłów, a z drugiej - uzyskać dostęp do innowacji, które pomogą nam wpłynąć na wzrost konkurencyjności naszej firmy. Nie było do tej pory w Polsce takiego programu, który wspierałby innowacyjność w sektorze oil&gas w taki właśnie sposób – powiedział Wiceprezes Łukasz Kroplewski.

- Po zaledwie roku działania InnVento mamy już spektakularne efekty. Zgłosiło się do nas ponad 100 firm, a z 18 z nich już kontynuujemy współpracę na różnych poziomach. Chciałabym podkreślić, że nagroda dla PGNiG SA, którą dziś otrzymaliśmy, to nie tylko uznanie dla firmy za stworzenie innowacyjnego centrum startupowego InnVento. To przede wszystkim wyróżnienie za dynamiczny rozwój i efektywne działanie. Po roku funkcjonowania InnVento wdraża już 7 zgłoszonych projektów – dodał Wiceprezes Łukasz Kroplewski.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia stanowią prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich firm, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki, promocji Polski na arenie międzynarodowej, a także angażują się w działalność charytatywną i ekologiczną. W tegorocznej, drugiej edycji konkursu statuetki zostały przyznawane w pięciu kategoriach. Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Energii.

PGNiG SA otrzymał nagrodę Polskiego Radia już po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji konkursu firma zdobyła statuetkę w kategorii „Dobry Zarząd”.

O InnVento

InnVento to pierwszy inkubator dla obszaru oil&gas dedykowany Grupie Kapitałowej PGNiG i branży gazowej. Projekt został uruchomiony w 2017 r. Firmom, które zdecydują się na udział w InnVento PGNiG SA oferuje m.in. pomoc merytoryczną ekspertów spółki, wsparcie administracyjne i operacyjne, a także pomoc w pozyskaniu zewnętrznego finansowania.

Od momentu startu programu do PGNiG SA zgłoszonych zostało ponad 100 bardzo ciekawych propozycji. Najwięcej pomysłów wiąże się z obszarem nowych źródeł energii, a także ochrony środowiska oraz wprowadzenia innowacyjnych produktów lub usług dla klienta końcowego.

Partnerami InnVento są Agencja Rozwoju Przemysłu, Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Instytut Nafty i Gazu. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Energii.
Szczegółowe informacje na temat Innvento dostępne są na stronie www.innvento.pl, a także na Facebooku: https://www.facebook.com/inkubatorinnvento.

Źródło:
własne
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31902,00 $ tona 2,04% 22 cze
 Cynk 2841,00 $ tona 0,32% 22 cze
 Aluminium 2375,00 $ tona 0,93% 22 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.