• <
BOTA_2023

Jesienią PAIH zorganizuje warsztaty dot. ekspansji zagranicznej dla polskich przedsiębiorców

pc

04.06.2018 15:28 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Jesienią PAIH zorganizuje warsztaty dot. ekspansji zagranicznej dla polskich przedsiębiorców

Partnerzy portalu

Jesienią PAIH zorganizuje warsztaty dot. ekspansji zagranicznej dla polskich przedsiębiorców - GospodarkaMorska.pl

W październiku organizujemy "PAIH Expo - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą" - zapowiedział wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko. W ramach imprezy zaplanowano warsztaty w 11 pawilonach tematycznych, zaprojektowanych zgodnie z kluczem geograficznym.

Cel - jak tłumaczył - to zainteresowanie polskich przedsiębiorców ekspansją zagraniczną i przekazanie im praktycznej wiedzy nt. inwestowania w różnych regionach.

"Postanowiliśmy wziąć się za edukację rynku i zaczynamy, po raz pierwszy, imprezę, która nie będzie konferencją panelową, ale warsztatami w 11 pawilonach tematycznych, zaprojektowanych zgodnie z kluczem geograficznym" - powiedział w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami wiceszef PAIH. Dodał, że w imprezie wezmą udział eksperci z 55 biur handlowych Agencji, z sześciu kontynentów.

Jak wskazał, w ramach warsztatów eksperci PAIH przedstawią raporty sektorowe charakteryzujące branże o największym potencjale w danym kraju czy regionie dla polskich przedsiębiorców. Forum, jak zapowiedział, ma otworzyć premier Mateusz Morawiecki.

Planowana jest też sesja networkingowa na zakończenie forum. "Chcielibyśmy, żeby ci przedstawiciele firm i pracownicy zagranicznych biur handlowych PAIH osobiście się spotkali, mogli porozmawiać nawiązać pierwsze relacje" - wyjaśnił. Kraje europejskie, takie jak Niemcy, zapowiadają, jak wskazał, przysłanie na forum swoich przedsiębiorców.

"Chcemy utrzymać formę warsztatów, bo one są najbardziej efektywne" - podkreślił Fedko. Pomogą określić, jak mówił, jakimi obszarami na poszczególnych rynkach są rzeczywiście zainteresowani polscy przedsiębiorcy z sektora MŚP. Zaznaczył, że chodzi też o edukację przedsiębiorców w zakresie "bezpiecznej ekspansji zagranicznej" oraz "zaszczepienie im praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata".

Dodatkowo na forum ma też być otwarty pawilon inwestycyjny, gdzie Agencja zaprezentuje "pakiet usług PAIH" dla inwestorów.

Jak podało PAIH, forum, które ma być zorganizowane pod koniec października, będzie realizowane we współpracy z Grupą Polskiego Funduszy Rozwoju.

Fedko zapowiedział ponadto, że PAIH planuje dofinansowywać małe, obiecujące polskie firmy na międzynarodowych imprezach targowych. "Nie mówimy tu o dużym budżecie, ale ok. 4-5 mln dol. rocznie" - zapowiedział. Dodał, że chodzi o to, by polskie firmy były coraz bardziej widoczne na świecie.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.