• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Powstaje film edukacyjny będący wspólnym projektem młodzieży i płetwonurków

kw

07.06.2023 12:43
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Powstaje film edukacyjny będący wspólnym projektem młodzieży i płetwonurków

Partnerzy portalu

Fot. Grupa Specjalna Płetwonurków RP

Na Mazurach powstaje film edukacyjny, będący wspólnym projektem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP i miejscowej młodzieży. Jego zadaniem jest pokazanie piękna przyrody i podwodnego życia Warmii i Mazur, ale także zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa nad wodą.

W produkcji filmu uczestniczą uczniowie z kilku województw oraz żołnierze terytorialsi. Autorem filmu jest szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP - Maciej Rokus.

- On nie ma straszyć, on ma przyciągać, przybliżyć. Ma także przyczynić się do zmniejszenia statystyki utonięć, chodzi mi o to wykształcenie pierwszego prawidłowego odruchu w sytuacji zagrożenia, ale także pokazać, jak żyć w symbiozie z przyrodą – że to my powinniśmy dostosować się do przyrody i o niej pamiętać - opisuje misję projektu Maciej Rokus w Radiu Olsztyn. 

Zdjęcia realizowane są na terenie powiatu szczycieńskiego, Ostródy, Elbląga i gminy Purda i mają zakończyć się we wrześniu.

Film objęty jest patronatami: Akademii Marynarki Wojennej, Kuratorium Warmińsko-Mazurskiego, a powstaje przy współudziale Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.