• <

Polenergia i Modus Energy partnerami przy morskich farmach wiatrowych na Litwie

jm

21.03.2022 23:09
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Polenergia i Modus Energy partnerami przy morskich farmach wiatrowych na Litwie

Partnerzy portalu

Polenergia i Modus Energy partnerami przy morskich farmach wiatrowych na Litwie - GospodarkaMorska.pl

Polenergia poinformowała, że 21 marca podpisana została umowa inwestycyjna z litewską spółką Modus Energy AB działającą pod marką Green Genius. Będzie ona lokalnym partnerem przy projektach morskich farm wiatrowych na litewskim Bałtyku.

Umowa zakłada utworzenie pod prawem litewskim spółki specjalnego przeznaczenia, która będzie kontrolowana wspólnie przez Polenergię i Green Genius. Jej zadaniem będzie realizacja projektu farmy.

Podpisanie umowy i utworzenie joint venture zostało przez Polenergię potwierdzone w najnowszym raporcie bieżącym, ale wszystkie ustalenia między spółkami zostały poczynione jeszcze w zeszłym roku, o czym informowaliśmy w styczniu.

Farmy na Litwie będą kolejnymi projektami, w jakie Polenergia zaangażowana jest na Bałtyku. W polskiej strefie spółka realizuje MFW Bałtyk I wspólnie z Equinor. Z końcem 2021 roku spółki informowały, że zakończone zostały badanie dna morskiego i trwają badania jakości wody, warunków hydrologicznych i meteorologicznych, poziomu podwodnego tła akustycznego i aktywności ssaków morskich, ryb i ptaków. Kampania badawcza ma zostać ukończona w połowie tego roku.

Fot. Depositphotos

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.