• <
escort_980x120_gif_2020

Gibraltar. Zatrzymano luksusowy jacht należący do rosyjskiego oligarchy Pumpianskiego

AK

22.03.2022 05:20
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gibraltar. Zatrzymano luksusowy jacht należący do rosyjskiego oligarchy Pumpianskiego

Partnerzy portalu

Gibraltar. Zatrzymano luksusowy jacht należący do rosyjskiego oligarchy Pumpianskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Bertrand Gréaux/marinetraffic.com

W porcie w Gibraltarze zatrzymano luksusowy jacht, który należy do rosyjskiego oligarchy Dmitrija Pumpianskiego - poinformował w poniedziałek rząd tego terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii.

W ramach sankcji nałożonych na Rosję po jej napaści na Ukrainę Wielka Brytania zamknęła wszystkie swoje porty dla wszystkich statków pływających pod banderą Rosji, należących, czarterowanych lub obsługiwanych przez Rosjan i dotyczy to także brytyjskich terytoriów zamorskich. Jednak władze portu w Gibraltarze po konsultacji z rządem tego terytorium zgodziły się, by pływający pod banderą Malty 72-metrowy jacht "Axioma" wszedł do portu, gdyż jest on przedmiotem innych roszczeń ze strony jednego z międzynarodowych banków, po czym po zacumowaniu jacht został zatrzymany. Ani tytułu tych roszczeń, ani nazwy banku nie ujawniono.

Pumpianski jest właściciela firmy TMK, będącej jednym z największych na świecie producentów rur stalowych. Po napaści Rosji na Ukrainę został on objęty sankcjami zarówno przez Wielką Brytanię, jak i Unię Europejską.

Źródło: PAP

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.