• <
mewo_2022

Polenergia wchodzi na litewski Bałtyk

jm

05.01.2022 10:21

Partnerzy portalu

Polenergia wchodzi na litewski Bałtyk - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Polenergia i litewska spółka Modus Energy utworzyły joint venture w celu rozwoju elektrowni wiatrowych na litewskim Morzu Bałtyckim.

Modus Energy działa pod marką Green Genius. Wraz z Polenergią spółka ustaliła wszystkie kluczowe warunki porozumienia joint venture – m.in. wstępny harmonogram projektu, podział ról, kwestie ładu korporacyjnego.

Celem współpracy jest rozwijanie morskich elektrowni wiatrowych na wodach Bałtyku należących do Litwy.

Polenergia i Green Genius uzgodniły także przedłużenie prawa wyłączności do negocjacji dotyczących projektu, jakie Litwini udzielili Polenergii, do 15 lutego 2022 roku. Jest to związane z potrzebą dokończenia prac nad dokumentacją dotyczącą joint venture, a to z kolei uzależnione jest od pozyskania niezbędnych zgód.

Farmy na Litwie będą kolejnymi projektami, w jakie Polenergia zaangażowana jest na Bałtyku. W polskiej strefie spółka realizuje MFW Bałtyk I wspólnie z Equinor. Z końcem 2021 roku spółki informowały, że zakończone zostały badanie dna morskiego i trwają badania jakości wody, warunków hydrologicznych i meteorologicznych, poziomu podwodnego tła akustycznego i aktywności ssaków morskich, ryb i ptaków. Kampania badawcza ma zostać ukończona w połowie tego roku.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.