• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

PARP ogłasza wydarzenia wspierające blue growth

jm

28.01.2022 10:54

Partnerzy portalu

PARP ogłasza wydarzenia wspierające blue growth - GospodarkaMorska.pl

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że wraz z Innovation Norway planuje organizację dwóch wydarzeń, które będą wspierać zrównoważone wykorzystanie wód morskich, śródlądowych i obszarów przybrzeżnych. Odbędą się w norweskim Lillestrøm i w Atenach.

Planowane przez PARP i Innovation Norway wydarzenia mają także wspierać rozwój współpracy polsko-norweskiej i międzynarodowej w zakresie wód morskich i śródlądowych.

Pierwsze z planowanych wydarzeń odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku w Lillestrøm w Norwegii, podczas targów Nor-Shipping. Event nazwany „Morski dialog polsko-norweski” będzie składał się z seminarium oraz „business mixera”, podczas których polskie i norweskie firmy uzyskają dostęp do najnowszej wiedzy o możliwościach rozwoju na obydwu rynkach oraz będą mieć okazję do zainicjowania współpracy biznesowej. Impreza kierowana jest przede wszystkim do firm związanych z sektorem morskim, realizujących projekty technologiczne, zwłaszcza w obszarach takich jak: przemysł stoczniowy, urządzenia i wyposażenie dla statków i jachtów, usługi morskie i portowe, systemy przeładunkowe, technika morska. Na wydarzenie można rejestrować się do 31 marca 2022 roku za pośrednictwem formularza.

Z kolei 10-11 maja 2022 roku w stolicy Grecji – Atenach – odbędzie się dwudniowe, międzynarodowe wydarzenie "Business Cooperation on Blue Growth in Europe". Zaplanowano w nim udział 200 przedstawicieli firm, klastrów, naukowców, decydentów oraz instytucji otoczenia biznesu z 12 państw takich jak Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Grecja, Litwa, Łotwa, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Norwegia i Islandia. Program wydarzenia obejmuje sesje plenarne i tematyczne oraz networking i spotkania matchmakingowe za pośrednictwem platformy b2match.
W wydarzeniu można wziąć udział w formule stacjonarnej i poprzez transmisję online. Obowiązuje rejestracja na stronie Innovation Norway. Termin rejestracji upływa 15 lutego 2022 roku.

Obydwa wydarzenia są współfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.