• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Oceanotechnika – złap wiatr w żagle

14.08.2020 14:10 Źródło: Akademia Morska w Szczecinie
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Oceanotechnika – złap wiatr w żagle
Oceanotechnika – złap wiatr w żagle - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe/Akademia Morska w Szczecinie

Polski przemysł jachtowy produkuje ponad 20 tysięcy jachtów rocznie.  Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie, po Stanach Zjednoczonych, producentem jachtów motorowych o długości do 9 metrów.

Sektor producentów jachtów w Polsce liczy około 900 przedsiębiorstw, zatrudniających 35.000 pracowników.

Polski eksport jachtów stanowi 60% ogólnej wartości eksportu tego typu jednostek w Unii Europejskiej.  

Wyroby naszego przemysłu jachtowego słyną z doskonałej jakości, ciekawych rozwiązań projektowych  i elegancji.

Eksperci podkreślają, że warty miliardy euro rynek producentów łodzi i jachtów będzie się rozwijał.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na tę gałąź rynku, bowiem biura projektowe, pracownie konstrukcyjne i stocznie jachtowe w Polsce i na świecie poszukują wykwalifikowanych specjalistów.

Właśnie z myślą o kształceniu kadr dla stoczni jachtowych powstał na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie kierunek Oceanotechnika ze specjalnościami: budowa okrętów oraz BUDOWA JACHTÓW.  To tu kształcą się przyszli specjaliści, którzy zaprojektują i pokierują procesem produkcyjnym jachtów i statków przyszłości.

Zajęcia prowadzą specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Istnieje możliwość rozwijania własnych zainteresowań i realizacji ciekawych pomysłów. Pierwsze projekty możesz realizować korzystając ze wsparcia pracowników uczelni już podczas studiów. 
W ten sposób połączysz wiedzę teoretyczną z pierwszymi doświadczeniami praktycznymi, stając się atrakcyjnym partnerem dla potencjalnych pracodawców.

Polska jest pionierem nowych rozwiązań w przemyśle jachtowym. Absolwenci Oceanotechniki zaprojektują kadłuby jachtów z włókien szklanych czy węglowych. W AMS prowadzone są też badania nad możliwością wykorzystania włókien roślinnych – łatwiejszych w utylizacji, ekologicznych. To właśnie tutaj rozpoczyna się przyszłość żeglugi napędzanej wyobraźnią przyszłych inżynierów. 

Po ukończeniu trwających siedem semestrów studiów inżynierskich istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich.

Specjaliści budowy statków i jachtów mogą znaleźć oferty zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Biura projektowe ze Szczecina i regionu już teraz dopytują o pierwszych absolwentów oceanotechniki w AMS. Przed nimi z pewnością ciekawa, pełna wyzwań praca w międzynarodowym środowisku – bo taki jest rynek jachtowy.

Wyprodukowane w Polsce jachty i łodzie znajdują nabywców w Niemczech, Skandynawii, Holandii, Hiszpanii, Francji, trafiają także do USA, Australii i Japonii. Żegluga jachtowa nie zna granic, bo nie zna ich wiatr, który prowadzi wspaniałe jednostki przez wszystkie morza i oceany świata. Jako specjalista projektowania i budowy jachtów z pewnością złapiesz w żagle wiatr,  który poprowadzi cię w kierunku wspaniałej przygody zawodowej i życiowej.    

Gospodarka Morska
fot. mat. prasowe/Akademia Morska w Szczecinie

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.