• <
mewo_2022

New Jersey zatwierdził realizację nowych projektów offshore wind o mocy 2,7 GW

06.07.2021 13:02
Strona główna Energetyka Morska, Offshore New Jersey zatwierdził realizację nowych projektów offshore wind o mocy 2,7 GW

Partnerzy portalu

New Jersey zatwierdził realizację nowych projektów offshore wind o mocy 2,7 GW - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Regulator New Jersey Board of Public Utilities (NJBPU) ogłosił wyniki największych jak dotąd przetargów w sektorze morskiej energetyki wiatrowej w amerykańskim stanie. Dwa projekty o łącznej mocy 2658 MW zwiększą plany New Jersey w obszarze offshore wind z 1100 do ponad 3700 MW. 

Przetarg wygrały projekty morskich farm wiatrowych realizowane przez EDF i Shell (Atlantic Shores Offshore Wind) i oraz Ørsted (Ocean Wind II), podnosząc całkowitą planowaną moc zainstalowaną na terenie stanu w offshore wind do ponad 3700 MW. Gubernator stanu Phila Murphy zapowiedział wcześniej, że w strategii planowana jest budowa 7500 MW mocy w morskiej energii wiatrowej do 2035 roku.

Deweloperzy Atlantic Shores Offshore Wind (1,510 MW) i Ocean Wind II (1148 MW) oprócz ambitnych planów ochrony środowiska i rybołówstwa, zobowiązali się do inwestowania w rozwijający się przemysł morskiej energetyki wiatrowej w New Jersey poprzez budowę nowych zakładów produkcyjnych w New Jersey Wind Port, wykorzystując zaplecze produkcyjne w porcie Paulsboro. W ten sposób powstaną dziesiątki tysięcy miejsc pracy, a do stanu „przypłyną” miliardy dolarów środków finansowych. 

– Rozwój morskiej energetyki wiatrowej w New Jersey jest głównym elementem realizacji naszego celu, jakim jest bazowanie w 100 proc. na OZE do 2050 roku przy jednoczesnym zapewnieniu znaczących możliwości i korzyści ekonomicznych dla naszego stanu – powiedział gubernator Phil Murphy. 

Inwestycje w społeczności New Jersey

Murphy dodał, że inwestycje w bezemisyjne źródła energii są również inwestycją lokalne społeczności i będą generować dobrze płatne miejsca pracy oraz przynosić cenne inwestycje w New Jersey. Wyniki przetargu umacniają New Jersey jako centrum łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej i lidera w branży morskiej energii wiatrowej w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Joseph L. Fiordaliso, prezes NJBPU powiedział, że przed USA stoi niepowtarzalna okazja, by uczynić z New Jersey centrum nowej branży offshore wind.

Szacuje się, że łącznie te dwa projekty stworzą 7000 pełnych i lub niepełnych etatów miejsc pracy w fazach rozwoju, budowy i eksploatacji projektów. Daje to około 56 000 godzin ekwiwalentu pełnego czasu pracy (FTE), ponieważ niektóre prace i zadania będą krótsze, a inne będą trwały wiele lat. Praca w ramach nowych etatów nie tylko wygeneruje3,5 mld dolarów korzyści ekonomicznych dla stanu, ale dzięki kadrom 1,15 miliona domów zostanie zasilonych bezemisyjną energią z wiatraków.

Zgodnie z wymogami przetargu, twórcy projektów przekażą również 10 tys. dolarów w przeliczeniu na 1 MW na finansowanie inicjatyw badawczych oraz monitoringu dzikiej przyrody i rybołówstwa w regionie. Da to w sumie 26 mln dolarów, które będą administrowane przez NJBPU i Departament Ochrony Środowiska New Jersey. Każdy projekt uwzględnia także zobowiązanie do budowy zakładu montażu gondoli w New Jersey Wind Port. 


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.