• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Na Politechnice Gdańskiej rozpoczął się nabór na studia w zakresie budownictwa okrętów

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Na Politechnice Gdańskiej rozpoczął się nabór na studia w zakresie budownictwa okrętów

Partnerzy portalu

Fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, we współpracy i pod patronatem Związku Pracodawców Forum Okrętowe, po raz pierwszy uruchamia studia podyplomowe pod nazwą Budowa Okrętów.

Rozwój branży stoczniowej, zarówno w zakresie budowy statków, jak i okrętów, wiąże się z zapewnieniem stałego dopływu wykwalifikowanych kadr. To też szansa dla osób wchodzących na rynek pracy, chcących zdobyć dodatkowe kwalifikacje bądź myślących o przekwalifikowaniu się. Celem studiów podyplomowych Budowa Okrętów jest przygotowanie absolwentów kierunków „nie okrętowych” do pracy w zakładach przemysłu okrętowego (biurach projektowych, stoczniach, zakładach kooperujących i itp.). Studia prowadzone będą w oparciu o wiedzę i potencjał pracowników Instytutu Budowy Okrętów PG oraz ekspertów partnerów przemysłowych.

Program studiów podyplomowych zakłada w semestrze 1 realizację 105 godzin zajęć obowiązkowych. W semestrze 2 słuchacze będą realizować wybraną przez siebie specjalność spośród trzech, czyli konstrukcja i technologia okrętu, napędy okrętowe, wspomaganie komputerowe w okrętownictwie - CAD/CAM/CAE/PLM.

Program zajęć zakłada hybrydowy tryb nauczania w postaci zajęć stacjonarnych na PG i zdalnych (online). Będą się odbywały co tydzień i trwały przez 7 godzin w postaci zajęcia popołudniowych we wtorki (zdalnie) 3 godziny oraz w piątki stacjonarnie na PG 4 godziny.

Rekrutacja na studia rozpoczęła się od 1 grudnia 2023 roku, a zakończy 31 stycznia 2024 roku. Czas trwania studiów to marzec 2024 roku – luty 2025 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie uczelni.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.