• <
BOTA_2023

Zderzenie statków na rzece Missisipi spowodowało wyciek ropy

08.04.2015 05:37 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Zderzenie statków na rzece Missisipi spowodowało wyciek ropy

Partnerzy portalu

Zderzenie statków na rzece Missisipi spowodowało wyciek ropy - GospodarkaMorska.pl

Do wypadku z udziałem trzech statków doszło w poniedziałek na rzecze Missisipi w okolicach miejscowości Convent w stanie Louisiana. Jeden z zacumowanych tam masowców zerwał się z cumy, po czym uderzył w zakotwiczony w pobliżu holownik oraz tankowiec. Wypadek bada teraz amerykańska straż przybrzeżna.

228-metrowa jednostka o nazwie Privocean zerwała się z cumy i popłynęła w dół rzeki. Tam zderzyła się z 29-metrowym holownikiem Texas. Nie zatrzymało to jednak statku, który płynąc dalej w dół rzeki, uderzył w tankowiec o nazwie Bravo, o długości 248 metrów. Zaskoczyło to załogę statku, która właśnie wyładowywała ropę naftową. Na szczęście udało się awaryjnie zakończyć proces rozładunku i uwolnić jednostkę. Przy tej czynności doszło jednak do wycieku ropy. Nikt z załogi tankowca nie został poważnie ranny, ale część osób została zabrana do szpitala na dokładniejsze badania.

Obecnie zacumowano już wszystkie trzy statki i zatamowano wyciek z Bravo. Według wstępnych badań, do rzeki Mississippi trafiło ok 1590 litrów ropy naftowej. Z tego powodu zamknięto dla ruchu wodnego odcinek rzeki od 154 do 163 mili. Nieznane są jeszcze przyczyny wypadku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.