• <
CTM_980X120_gif_2020

Tragiczna śmierć kapitana kontenerowca w porcie Cartagena

Strona główna MW, służby morskie Tragiczna śmierć kapitana kontenerowca w porcie Cartagena
Tragiczna śmierć kapitana kontenerowca w porcie Cartagena - GospodarkaMorska.pl

ew/Zeaborn Ship Management/FleetMon

21.04.2020 Źródło: własne

Brutalny atak na statku Spirit of Hamburg w porcie Cartagena, w Kolumbii. 16 kwietnia, na głównym pokładzie kontenerowca, znaleziono ciało kapitana. Według władz kolumbijskich, śmiertelne obrażenia zostały zadane przez członka lub członków załogi. Zaprzeczają temu sami marynarze twierdząc, że doszło do ataku z zewnątrz. 

Zarówno Biuro Prokuratora Generalnego w Kartagenie, jak i Generalna Dyrekcja Morska Kolumbii, ogłosiły 18 kwietnia, że ​​przeprowadzą dochodzenie w sprawie śmierci kapitana statku. 

Jak twierdzą prokuratorzy: "Wersja kolumbijskich władz nie jest dla nas zaskoczeniem. Gdyby bowiem prawdziwa była wersja załogi a ataku dokonał ktoś z zewnątrz - odpowiedzialność za śledztwo ponosiłyby władze kolumbijskie. Te natomiast nie chcą prowadzić dochodzenia argumentując, że za wszelkie przestępstwa, kórych dokonano na pokładzie statku, odpowiedzialne jest państwo bandery. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jeśli władze Kolumbii odmówią przeprowadzenia dochodzenia, oficjalne śledztwo będzie technicznie dużym, prawie nierozwiązywalnym problemem".

Głos zabrała także niemiecka spółka Zeaborn Ship Management zarządzająca jednostką: "Przede wszystkim chcielibyśmy ponownie wyrazić nasze najgłębsze współczucie rodzinie i przyjaciołom naszego cenionego kolegi, kapitana Myo Tun Zaw. Nigdy nie będziemy w stanie naprawdę zrozumieć bólu i poczucia straty, jakie muszą odczuwać jego bliscy po tym, jak poinformowano nas, że zginął na pokładzie swojego statku w Kartagenie w dniu 16 kwietnia 2020 r. Jego oficerowie i załoga na pokładzie i wszyscy na lądzie dzielą się swoim smutkiem i zadają sobie pytanie, co się stało i dlaczego? Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu (koronawirus) nie jest możliwe, aby ktokolwiek z Hamburga uczestniczył teraz dochodzeniu na pokładzie statku w Kartagenie, ale jesteśmy w stałym kontakcie z naszą załogą i przedstawicielami w Kolumbii. Dopóki władze nie zakończą dochodzenia i nie opublikują oficjalnych wyników, uważamy, że niewłaściwe jest wyciąganie wniosków, które są nie tylko przedwczesne, ale również bardzo stresują naszą załogę i jej rodziny w domu. Wszystkie osoby znajdujące się na statku to doświadczeni, zawodowi marynarze, których wspieramy najlepiej jak potrafimy i którym zaoferowano pomoc psychologiczną. Wydarzenia na pokładzie „Spirt of Hamburg” są wielką tragedią. Musimy wspierać i czekać na decyzje kolumbijskich władz, które z pewnością dokładają wszelkich starań, aby ich dochodzenie zakończyło się rzetelnym rozstrzygnięciem".

Spółka Zeaborn Ship Management  jest częścią grupy Zeaborn z siedzibą w Bremie. Zarządza ponad 150 statkami m.in. kontenerowymi i masowymi i zatrudnia około 300 osób na lądzie oraz około 4 550 na morzu.

Źródło:
własne
 Ropa brent 41,83 $ baryłka  0,00% 22:58
 Cyna 18055,00 $ tona 0,32% 23 wrz
 Cynk 2422,00 $ tona -2,02% 23 wrz
 Aluminium 1718,00 $ tona -1,49% 23 wrz
 Pallad 2230,20 $ uncja  0,00% 22:59
 Platyna 841,60 $ uncja  0,00% 22:59
 Srebro 22,98 $ uncja  0,00% 22:59
 Złoto 1864,15 $ uncja  0,00% 22:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.