• <
SAR_2022

Technologia Hamanna dla amerykańskich statków badawczych (foto, wideo)

ew/Hamann AG

06.05.2020 11:25 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Technologia Hamanna dla amerykańskich statków badawczych (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Technologia Hamanna dla amerykańskich statków badawczych (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Niemieckie przedsiębiorstwo Hamann AG dostarczy systemy oczyszczania ścieków dla trzech nowych statków badawczych typu Regional Class Research Vessels (RCRV), budowanych obecnie w stoczni Gulf Island Shipyards w Houma (Luizjana, USA).

60-metrowe statki typu Regional Class Research Vessels (RCRV) zostały zaprojektowane przez Glosten z Seattle w USA we współpracy z University State Oregon. Projekt i budowa statku finansowana jest z funduszy National Science Foundation, amerykańskiej agencji rządowej, która w 2013 roku została wybrana jako wiodący urząd finansowania i koordynacji tego projektu. Jednostki zapewnią zakwaterowanie i miejsca pracy dla maksymalnie 16 naukowców i będą obsługiwane przez 13-osobową załogę.

Statki będą eksploatowane głównie do badaniawód przybrzeżnych. Jak zapewnia w swoim komunikacie Hamann AG: "Jednostki spełniają najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska i charakteryzują się możliwie najniższą emisja hałasu".

Pierwszy z trzech statków badawczych, RCRV Taani 1, zostanie zwodowany w tym roku i trafi do University-Oceanographic Laboratory System (UNOLS). 

Systemy zarządzania ściekami na pokładzie statków są zaprojektowane do uzdatniania czarnej wody z toalet i szarej wody z pryszniców, umywalek, zlewów kuchennych i pralni. System może przetwarzać nawet 6000 litrów ścieków dziennie.

Więcej informacji na temat statków badawczych typu Regional Class Research Vessels (RCRV) znajduje się na stronie: https://ceoas.oregonstate.edu/ships/rcrv/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.