ew/Hamann AG
Niemieckie przedsiębiorstwo Hamann AG dostarczy systemy oczyszczania ścieków dla trzech nowych statków badawczych typu Regional Class Research Vessels (RCRV), budowanych obecnie w stoczni Gulf Island Shipyards w Houma (Luizjana, USA).
60-metrowe statki typu Regional Class Research Vessels (RCRV) zostały zaprojektowane przez Glosten z Seattle w USA we współpracy z University State Oregon. Projekt i budowa statku finansowana jest z funduszy National Science Foundation, amerykańskiej agencji rządowej, która w 2013 roku została wybrana jako wiodący urząd finansowania i koordynacji tego projektu. Jednostki zapewnią zakwaterowanie i miejsca pracy dla maksymalnie 16 naukowców i będą obsługiwane przez 13-osobową załogę.
Statki będą eksploatowane głównie do badaniawód przybrzeżnych. Jak zapewnia w swoim komunikacie Hamann AG: "Jednostki spełniają najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska i charakteryzują się możliwie najniższą emisja hałasu".
Pierwszy z trzech statków badawczych, RCRV Taani 1, zostanie zwodowany w tym roku i trafi do University-Oceanographic Laboratory System (UNOLS).
Systemy zarządzania ściekami na pokładzie statków są zaprojektowane do uzdatniania czarnej wody z toalet i szarej wody z pryszniców, umywalek, zlewów kuchennych i pralni. System może przetwarzać nawet 6000 litrów ścieków dziennie.
Więcej informacji na temat statków badawczych typu Regional Class Research Vessels (RCRV) znajduje się na stronie: https://ceoas.oregonstate.edu/ships/rcrv/
Energetic Tank ma zapłacić 45 mln USD a Marynarka Wojenna USA ponosi 80 proc. odpowiedzialności za kolizję z 2017
Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe ukraińskiej armii: w Odessie plaża jest linią obrony, naszym okopem
"Nowaja Gazieta Jewropa": marynarze poborowi z zatopionego krążownika Moskwa ponownie trafią na Ukrainę
Litwa odcina Kaliningrad, Rosja odpowiada manewrami na Bałtyku
Bangladesz. Rodzina marynarza zabitego w ukraińskim porcie podczas rosyjskiego ostrzału otrzymała 500 tys. dolarów
Rosyjska korweta wycofana z Morza Czarnego do stoczni rzeką