• <
smartre_2023

Nocą, bez świateł, nielegalnie wystawiał sieci

30.10.2015 06:27 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Nocą, bez świateł, nielegalnie wystawiał sieci

Partnerzy portalu

Nocą, bez świateł, nielegalnie wystawiał sieci - GospodarkaMorska.pl

Pływał nocą bez oświetlenia, nie miał żadnych środków ratunkowych, w dodatku nielegalnie wystawiał sieci – na gorącym uczynku wpadł szyper łodzi, którą skontrolowali dziś w pobliżu Rewy funkcjonariusze Straży Granicznej z Władysławowa.

Wspólnie z inspektorami Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego z Gdyni załoga jednostki pływającej SG-066 patrolowała Zatokę Pucką. Nad ranem funkcjonariusze zauważyli płynącą bez świateł nawigacyjnych łódź rybacką z jedną osobą na pokładzie. Kontrola wykazała, że 34-letni mężczyzna nie miał jakichkolwiek środków ratunkowych, dokumentów rejestracyjnych jednostki ani licencji połowowej.

Ponadto ujawniono wystawiony częściowo w ujściu rzeki Reda, stanowiącym teren rezerwatu Beka, trzystumetrowy zestaw nieoznakowanych sieci. Szyper łodzi przyznał, że są one jego własnością i w obecności funkcjonariuszy wyciągnął zestaw na pokład łodzi. Mężczyźnie zabroniono kontynuacji rejsu i nakazano udać się pod asekuracją do najbliższej przystani rybackiej. Z uwagi na naruszenia przepisów, Straż Graniczna skieruje do Urzędu Morskiego w Gdyni wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec 34-latka. Dalsze czynności związane z wystawieniem sieci w niedozwolonym rejonie oraz brakiem licencji połowowej prowadzić będzie OIRM w Gdyni.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.