ew
Jak poinformowało Radio Szczecin, Kapitanat Portu w Świnoujściu prowadzi dochodzenie wyjaśniające w sprawie kolizji statku Akademii Morskiej z nabrzeżem Marynarki Wojennej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 23.
Jednostka uderzyła w środkową część Półwyspu Kosa należącego do Marynarki Wojennej. Jak powiedziała Ewa Wieczorek, rzecznik Urzędu Morskiego w Szczecinie: "Nawigator XXI podczas wykonywania manewru uderzył w jedno z nabrzeży. Nikomu nic się nie stało. Obecnie Kapitanat Portu w Świnoujściu prowadzi postępowanie wyjaśniające."
Na miejscu zdarzenia była policja. Wszyscy członkowie załogi obecni na mostku byli trzeźwi.
Nawigator XXI nie mógł opuścić portu w Świnoujściu od razu. We wtorek odbyły się dwie inspekcje - Urzędu Morskiego oraz inspekcja klasyfikatora, czyli organu, który wydaje dokumenty techniczne. Jak dodała Wiczorek: "Nie stwierdzono uszkodzeń, uniemożliwiających podróż. Sstatek otrzymał zgodę na jednorazowe przejście i jest już w Szczecinie".
Sprawa została zgłoszona do Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich.
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Krążownik atomowy Rosji Admirał Nachimow testuje napęd po modernizacji
Royal Navy przetestowała system do neutralizowania min. Jest gotowa go sprawdzić w Cieśninie Ormuz
Szef MON z wizytą w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kadm. Piotr Sikora z nominacją na zastępcę DORSZ
Gdańsk stawia na bezpieczeństwo przed sezonem. Straż Miejska otrzymała nową łódź patrolową
Okręty NATO na Azorach. Postój podczas wykonywania zadań
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ