Problem nielegalnego importu podrabianych substancji chemicznych i jego zwalczanie były głównym tematem warsztatów, które w dniach 21-22 kwietnia odbyły się w Gdyni.
W spotkaniu, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, wzięli udział reprezentanci organizacji zrzeszających krajowe stowarzyszenia z Grupy Wyszehradzkiej oraz przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Aktywnym uczestnikiem warsztatów byli również funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej. Spotkanie otworzyła p.o. Dyrektora Izby Celnej w Gdyni mł. insp. Beata Kosk, natomiast podkom. Andrzej Świstowski przedstawił prezentację na temat praktycznych aspektów kontroli środków ochrony roślin w trójmiejskich portach morskich. Na program drugiego dnia warsztatów składała się wizyta w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.
W jej trakcie funkcjonariusze Oddziału Celnego „Baza Kontenerowa" przedstawili zagranicznym gościom zadania i specyfikę pracy oddziału celnego na granicy morskiej. Uczestnicy warsztatów obejrzeli także skaner Rapiscan G60 używany do kontroli ładunków kontenerowych w gdyńskim porcie oraz zapoznali się z praktycznymi aspektami kontroli przy użyciu sprzętu RTG.
Lotniskowiec Prince of Wales znowu z problemami. Royal Navy nie daje za wygraną i szykuje kolejny remont
Zimowa praktyka podchorążych na ORP Wodnik
Pomylili tankowiec z terminalem. W Norwegii trwa rozprawa w sprawie katastrofy fregaty
Kapitan masowca uratowany u wybrzeży Luizjany [WIDEO]
Amerykańskie służby wydobyły z morza szczątki chińskiego balonu
Zdaniem brytyjskiego resortu obrony Rosja nie będzie atakować przez Dniepr