• <
BOTA_2023

Międzynarodowe warsztaty celników w Gdyni

27.04.2016 10:16 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Międzynarodowe warsztaty celników w Gdyni - GospodarkaMorska.pl

Problem nielegalnego importu podrabianych substancji chemicznych i jego zwalczanie były głównym tematem warsztatów, które w dniach 21-22 kwietnia odbyły się w Gdyni.

W spotkaniu, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, wzięli udział reprezentanci organizacji zrzeszających krajowe stowarzyszenia z Grupy Wyszehradzkiej oraz przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Aktywnym uczestnikiem warsztatów byli również funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej. Spotkanie otworzyła p.o. Dyrektora Izby Celnej w Gdyni mł. insp. Beata Kosk, natomiast podkom. Andrzej Świstowski przedstawił prezentację na temat praktycznych aspektów kontroli środków ochrony roślin w trójmiejskich portach morskich. Na program drugiego dnia warsztatów składała się wizyta w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.

W jej trakcie funkcjonariusze Oddziału Celnego „Baza Kontenerowa" przedstawili zagranicznym gościom zadania i specyfikę pracy oddziału celnego na granicy morskiej. Uczestnicy warsztatów obejrzeli także skaner Rapiscan G60 używany do kontroli ładunków kontenerowych w gdyńskim porcie oraz zapoznali się z praktycznymi aspektami kontroli przy użyciu sprzętu RTG.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.