• <
BOTA_2023

Kolejni marynarze ze statku Szafir wracają do Polski

05.12.2015 10:53 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kolejni marynarze ze statku Szafir wracają do Polski

Partnerzy portalu

Kolejni marynarze ze statku Szafir wracają do Polski - GospodarkaMorska.pl

Dzisiaj (06.12) rano w Berlinie wylądował samolot z dwójką marynarzy, którzy uniknęli porwania, jakie miało miejsce tydzień temu na statku szczecińskiego armatora EuroAfrica. Wcześniej do domu powróciło trzech marynarzy.

- To wielki szok usłyszeć taką informację, bo zawsze tylko w mediach o takich wydarzeniach słyszeliśmy, a nie dotyczyło nas to osobiście. Była ulga, ale też i niepewność do dziś. Chyba dopiero jak zobaczę syna, to będę pewna, że jest bezpieczny - mówiła na łamach Radia Szczeci matka jednego z marynarzy tuż przed spotkaniem z mężczyzną.

Czyta więcej na ten temat: Dramat na statku Szafir. Relacja marynarza, który uniknął porwania

- Najważniejsze, że armator zajął się tym wszystkim i mogą wrócić do domów. Gdzieś w głowie siedzi to przeżycie i niektórzy może myślą, że można płynąć dalej, ale trzeba odpocząć - dodał brat jednego z powracających marynarzy.

Sami marynarze nie chcieli rozmawiać z mediami. Czekamy jeszcze na przybycie pozostałych osób, którym udało się  uniknąć porwania.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.