• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Amerykańska marynarka testowała nowoczesne rakiety Longbow Hellfire (WIDEO)

05.08.2015 12:48 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Amerykańska marynarka testowała nowoczesne rakiety Longbow Hellfire (WIDEO)

Partnerzy portalu

Amerykańska marynarka testowała nowoczesne rakiety Longbow Hellfire (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

Amerykanie ujawnili w zeszłym tygodniu nagranie z testów nowoczesnych rakiet Longbow Hellfire przeznaczonych dla okrętów typu LCS. W niedługim czasie mają się one stać podstawowym uzbrojeniem tych jednostek.

Okręty typu LCS to szybkie jednostki o napędzie konwencjonalnym i bardzo wysokiej zwrotności, przeznaczone w pierwszym rzędzie do operacji na wodach płytkich i przybrzeżnych. Jednostki LCS obecnie operują w rejonie Morza Południowochińskiego, m.in. z bazy w Singapurze.

Testy modułu rakiet Longbow Hellfire na ich pokładzie odbyły się w czerwcu na Atlantyku, przy wybrzeżu stanu Virginia. Wystrzelono łącznie osiem pocisków, które zniszczyły 7 celów nawodnych symulujących atak w „roju”. Taką taktykę stosuje między innymi irańska marynarka w rejonie Morza Arabskiego i Zatoki Perskiej.

W czasie testów sprawdzano też zachowanie systemu w różnych sytuacjach: na minimalnej i maksymalnej granicy zasięgu, w celowaniu do celów płynących z dużymi prędkościami, a także atakowanie podczas salwy trzech pocisków, trzech odrębnych jednostek. Testy wypadły pomyślnie dzięki dobremu systemowi nawigacyjnemu rakiet. Longbow Hellfire dane potrzebne do namiaru otrzymuje przed wystrzeleniem od radarów naziemnych lub tych zamieszczonych na helikopterach. W trakcie lotu system wykorzystuje radar milimetrowy, więc po wystrzeleniu nie trzeba już nim kierować. Zasięg rakiet to 8 km.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.