• <
SAR_2022

Agencja AP: migranci dotarli do Portugalii, to może być nowy szlak do Europy

ew

12.12.2019 15:53 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Agencja AP: migranci dotarli do Portugalii, to może być nowy szlak do Europy

Partnerzy portalu

Agencja AP: migranci dotarli do Portugalii, to może być nowy szlak do Europy - GospodarkaMorska.pl

Możliwe, że pojawił się nowy szlak migrantów z Afryki Północnej do Europy - informuje w czwartek agencja AP, powołując się na władze w Portugalii. Dzień wcześniej do południowych wybrzeży tego kraju drewnianą łodzią przypłynęło ośmiu mężczyzn z Maroka.

Jak podaje Associated Press, migranci mówią, że spędzili na morzu pięć dni i przebyli ok. 700 km. Mężczyźni, którzy mają od 16 do 26 lat, dotarli do Monte Gardo, miasta w regionie Algarve, położonego w pobliżu granicy z Hiszpanią.

Władze twierdzą, że migranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Ich łódź, była "rozklekotana", ale wyposażona w system nawigacji satelitarnej i dwa silniki zaburtowe. Portugalska policja w czwartek poinformowała, że będą mogli pozostać w kraju. "Musimy być czujni" - powiedział szef sztabu generalnego sił zbrojnych Portugalii admirał Antonio Ribeiro i podkreślił, że to, czy migranci z Afryki udadzą się do Hiszpanii, czy do Algarve, "jest tylko kwestią wyboru".

W ostatnich latach setki tysięcy migrantów z Afryki przepłynęły Morze Śródziemne, żeby dostać się na południe Europy, ale do tej pory ich szlak nie prowadził przez Portugalię. Kraj ten przyjął za to wielu migrantów uratowanych na morzu - pisze agencja AP.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.