• <

Marynarki wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Arabskim

AK

21.01.2022 16:09
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Marynarki wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Arabskim

Partnerzy portalu

Marynarki wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Arabskim - GospodarkaMorska.pl

Okręty wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły w piątek wspólne manewry na Morzu Arabskim; ćwiczono m.in. ostrzał celów powietrznych i morskich - podał irański dziennik "Tehran Times". Manewry odbywały się na akwenie o powierzchni 17 tys. km kwadratowych.

Siły marynarki wojennej trzech krajów ćwiczyły różne taktyki i działania operacyjne, takie jak ratowanie płonących statków, jednostek porwanych przez piratów, strzelanie do celów morskich czy ostrzał celów powietrznych nocą.

"Celem manewrów jest wzmocnienie bezpieczeństwa (...) w regionie, promocja współpracy naszych trzech krajów i pokazanie zdolności do wspólnego wspierania pokoju światowego i bezpieczeństwa morskiego" - skomentował irański admirał Mostafa Tajeddini.

"W trakcie działań praktycznych okręty marynarki wojennej Rosji wspólne z jednostkami z Chin i Iranu przeprowadziły ostrzał artyleryjski celu morskiego, przećwiczyły wspólne manewry taktyczne, wykonały zadania poszukiwawczo-ratownicze na morzu" - przekazało w oświadczeniu rosyjskie ministerstwo obrony.

Admirał Tajeddini dodał, że ćwiczenia mają na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa międzynarodowego handlu morskiego oraz wymianę doświadczeń operacyjnych i taktycznych.

Były to już trzecie wspólne ćwiczenia flot wojennych Iranu, Rosji i Chin.

Źródło: PAP
Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.