• <
attis_konferecnja_2024

"Łowcy Wiatru" czyli podcasty o morskich farmach wiatrowych stworzone przez PGE Baltica

gm

09.11.2023 09:17
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas "Łowcy Wiatru" czyli podcasty o morskich farmach wiatrowych stworzone przez PGE Baltica

Partnerzy portalu

PGE Baltica przygotowała serię podcastów na temat morskiej energetyki wiatrowej. W każdej audycji eksperci firmy przybliżają najważniejsze zagadnienia związane z offshore wind - od przygotowań do budowy morskiej farmy wiatrowej i samego przebiegu budowy elektrowni na morzu, poprzez zasady jej działania, rolę portu serwisowego aż do przybliżenia zagadnień związanych z dostarczeniem energii elektrycznej z morza na ląd oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Pierwszy podcast "Łowcy wiatru" dostępny jest w serwisie www.rmfon.pl/podcasty/lowcy-wiatru, a także na platformach Google Podcasts, Apple Podcasts i Spotify. W ich wyszukiwarkach wystarczy wpisać tytuł podcastu: "Łowcy wiatru". Następne odcinki będą dostępne w kolejne poniedziałki.

Grupa PGE jest niekwestionowanym liderem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Realizują największe pod względem mocy wytwórczych inwestycje OZE na Bałtyku.

Na streamingach dostępnych jest już 6 odcinków:

  1. Jak wykorzystać bałtycki wiatr?

  2. Jak buduje się wiatraki na morzu?

  3. Jak łapiemy wiatr?

  4. Jak prąd z Bałtyku dotrze do gniazdka?

  5. Czy morski wiatrak jeździ do warsztatu?

  6. Co ma wiatrak do lodówki?

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.