• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Licytacje WOŚP: rejs legendarnym jachtem „Copernicus”

ew

26.01.2021 11:27 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Licytacje WOŚP: rejs legendarnym jachtem „Copernicus”
Licytacje WOŚP: rejs legendarnym jachtem „Copernicus” - GospodarkaMorska.pl

Pióro wieczne z podpisem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego z Robertem Biedroniem, rejs legendarnym jachtem „Copernicus”, kolacja z Magdą Gessler lub Januszem Palikotem czy wyjątkowa wycieczka po Bibliotece Gdynia. To tylko niektóre z propozycji, które można wywalczyć w internetowych licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29. finał tej szczytnej, charytatywnej akcji już za kilka dni – w niedzielę, 31 stycznia. Prezentujemy hity gdyńskich aukcji.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż-tuż. Do corocznego, dobroczynnego grania pozostało 6 dni. Cel zbiórki jak zawsze jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego i leczenie chorób gardła, nosa, uszu i krtani u dzieci. Fundacja chce pozyskać najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju badań, przede wszystkim w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W tym roku wielkie granie odbywa się w zmienionej formule. Priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników akcji, dlatego orkiestrowe wydarzenia przenoszą się głównie do sieci. Do akcji tradycyjnie włączyła się również Gdynia. Wiele zbiórek i aukcji, które prowadzą działające w mieście sztaby i instytucje, już trwa. Licytacje odbywają się w serwisie Allegro.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku już po raz 29. Nie ominie również Gdyni. Nasze miasto zawsze aktywnie i chętnie włącza się w tę szczytną akcję. Gdynianie co roku przy tej okazji okazują wielkie serca. Tym razem nie odbędą się licytacje na żywo, które zawsze prowadziliśmy w Centrum Handlowym Riviera i w Teatrze Miejskim w Gdyni. W tym roku, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Państwa, te działania przeniosły się do sieci. Gdyńskie sztaby i instytucje oferują wiele ciekawych przedmiotów i atrakcji. Można je wylicytować na internetowych aukcjach. Zachęcam do zapoznania się z przygotowanymi propozycjami i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą Państwo m.in. pióro z moim podpisem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Hity gdyńskich aukcji

Poniżej prezentujemy najchętniej licytowane i najatrakcyjniejsze fanty, które zebrały i wystawiły na aukcje gdyńskie sztaby, instytucje i osoby związane z naszym miastem.

Jeśli marzycie o eleganckim przedmiocie wprost z gdyńskiego ratusza, to do zdobycia jest pióro wieczne z wygrawerowanym podpisem prezydenta Wojciecha Szczurka. Ma stalówkę wykonaną z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a klips i wykończenia są platerowane 23-karatowym złotem. Pióro jest w zestawie ze skórzanym etui. Całość znajduje się w drewnianej szkatułce z logo 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak Gdynia, to morze. Dlatego na licytacjach nie mogło również zabraknąć rejsów po Zatoce Gdańskiej. Zwycięzca pierwszej z nich będzie mógł (razem z rodziną lub znajomymi, bo miejsc jest łącznie sześć) wybrać się w jednodniową wycieczkę na pokładzie jachtu „Copernicus”. To jednostka, która uczestniczyła w regatach dookoła świata w latach 1973-1974. Kolejna propozycja to trzydniowy rejs dla dwóch osób jachtem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - „Admirał Dickman”.

Prywatne zwiedzanie i pokazy oferują gdyńskie instytucje kultury i nauki. Biblioteka Gdynia przygotowała wyjątkową wycieczkę po działach merytorycznych oraz magazynie archiwów i zbiorów specjalnych. Zwycięzca licytacji pozna bibliotekę od kuchni. Zostanie oprowadzony m.in. po podziemnych magazynach dawnej czytelni naukowej. Skrywają one zbiory specjalne: najstarsze i najcenniejsze książki, albumy, przewodniki oraz czasopisma, które nie są na co dzień dostępne w filiach bibliotecznych. Wycieczkę poprowadzą: Natalia Gromow - dyrektor Biblioteki Gdynia, Magdalena Kruszyńska - zastępca dyrektora oraz Dariusz Rybacki - kierownik Działu Marketingu i Promocji Literatury.

Specjalne zwiedzanie oraz pokaz naukowy przygotowało Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Edukator zaprezentuje interaktywne wystawy oraz przestrzeń twórczego eksperymentowania. Oprowadzanie potrwa około 90 minut. Oprócz tego zwycięzca może też liczyć na półgodzinny autorski pokaz naukowy. Zwiedzanie dla grupy do 10 osób.

Naukową atrakcję oferuje również Uniwersytet Morski w Gdyni. Chodzi o prywatny pokaz w należącym do uczelni planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego. Poprowadzą go członkowie Koła Naukowego „Nawigator”, funkcjonującego przy Wydziale Nawigacyjnym UM.

Z kolei firma SpaceForest z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zaprasza do udziału w teście największego polskiego hybrydowego silnika rakietowego SF1000 zaprojektowanego jako napęd do rakiety suborbitalnej „Perun”.

Więcej informacji oraz linki do licytacji TUTAJ

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.