• <
mewo_2022

Konsultacje publiczne dot. wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych

ac

24.05.2021 11:56 Źródło: gov.pl
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Konsultacje publiczne dot. wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Konsultacje publiczne dot. wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. mat.prasowe

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało 21 maja 2021 roku do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projekt Rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych.

Uwagi mogą być zgłaszane w ciągu najbliższych 14 dni, tj. do 4 czerwca br.

Projekt rozporządzenia dotyczy wymagań technicznych określanych dla elementów zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy oraz dla elementów stacji elektroenergetycznych umieszczonych na morzu.

Zaproponowane rozwiązania świadczą o tym, że na etapie budowy, eksploatacji i likwidacji urządzenia służące do wyprowadzania mocy z morskich farm wiatrowych będą spełnia wymagania związane z bezpieczeństwem konstrukcji i budowy, a także wymagania dotyczące przepisów pożarowych, ochrony środowiska. Mają być także zgodne z warunkami użytkowymi odpowiednimi do przeznaczenia różnych typów urządzeń, konstrukcji i instalacji wchodzącymi w skład morskiej farmy wiatrowej.

Ministerstwo zaprasza do udziału zainteresowanych związanych z sektorem energetycznym dotyczącym morskich farm wiatrowych. Wyprowadzenie mocy jest jednym z kluczowych elementów realizacji tych inwestycji. Wytworzona energia ma by dostarczana do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego z zachowaniem ciągłości i niezawodności.

Uwagi można kierować na adresy email: agnieszka.moldawska@klimat.gov.pl, departament.prawny@klimat.gov.pl

Pełna treść projektu – tutaj.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.