• <
mewo_2022

Offshore wchodzi w erę cyfryzacji. Alfa Laval przejmie StormGeo

zk

23.05.2021 21:22 Źródło: infor. prasowa
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Offshore wchodzi w erę cyfryzacji. Alfa Laval przejmie StormGeo

Partnerzy portalu

Offshore wchodzi w erę cyfryzacji. Alfa Laval przejmie StormGeo  - GospodarkaMorska.pl
Fot. prasowe

Światowy lider w dziedzinie energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody Alfa Laval przejmuje StormGeo – globalnego lidera w dziedzinie meteorologii i zaawansowanych rozwiązań w zakresie nauki o danych, czyli Data Science.

Przejęcie jest częścią strategii Alfa Laval mającej na celu wsparcie przemysłu morskiego w dążeniu do obniżenia emisyjności i zwiększenia efektywności działania. Wzbogaci również wiedzę Alfa Laval w zakresie usług cyfrowych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugim kwartale 2021 roku.

StormGeo, z siedzibą główną w Bergen, Norwegia, dostarcza rozwiązania i usługi dla operacji wrażliwych na warunki pogodowe, głównie w przemyśle morskim, off-shore i innych branżach zależnych od pogody. Oferowane przez firmę usługi w zakresie informacji pogodowej pomagają klientom ograniczać ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo i dokonywać zrównoważonych wyborów dotyczących tras i operacji. StormGeo została założona w 1997 roku, a od 2014 roku jest własnością EQT, DNV GL i grupy pracowników. Całkowita sprzedaż w 2020 roku wyniosła 714 MNOK (699 MSEK). StormGeo stanie się częścią Alfa Laval Marine Division.

Szybkie przejęcie

Cena zakupu jest w pełni finansowana gotówką i wynosi 3.630 MNOK (około 3.700 MSEK) przy założeniu braku zadłużenia i środków pieniężnych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w II kwartale 2021 roku, z zastrzeżeniem spełnienia określonych warunków. Przejęcie jest neutralne dla marży EBITA i zysku na akcję Alfa Laval.

– Przejęcie StormGeo będzie optymalnym uzupełnieniem gamy rozwiązań, które pomagają naszym klientom sprostać wyzwaniom związanym z dekarbonizacją w przemyśle. Co więcej, StormGeo doskonale wpisuje się w nasze ambicje związane z cyfrowym przyspieszeniem rozwoju, a my wykorzystamy ich doświadczenie w zakresie technologii cyfrowych i obsługi klienta, aby udoskonalić naszą ofertę i zdobyć głębsze doświadczenie w przestrzeni cyfrowej – mówi Tom Erixon, prezes i dyrektor generalny Alfa Laval.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że dołączamy do Alfa Laval. StormGeo skorzysta na tym, że będzie należał do wiodącego na rynku lidera z wieloletnimi tradycjami. Cieszymy się, że razem z Alfa Laval będziemy mogli kontynuować rozwój naszej działalności poprzez dalszą ekspansję geograficzną i technologiczną – mówi Søren Andersen, dyrektor generalny StormGeo.

Uczestnik ONZ Global Compact wywodzi się z norweskiej TV2

StormGeo wywodzi się z TV2, największego norweskiego nadawcy komercyjnego? Który w 1993 roku jako pierwszy zastosował animowane raporty pogodowe. Meteorolog Siri Kalvig dostrzegła możliwość oferowania usług pogodowych dostosowanych do potrzeb innych branż. Pomysł ten ostatecznie przerodził się w StormGeo.

StormGeo, firma założona w 1997 roku, jest światowym liderem w dziedzinie usług meteorologicznych i wsparcia decyzyjnego, oferującym wiodące rozwiązania w zakresie żeglugi, ropy naftowej i gazu, energii odnawialnej, usług komunalnych, przemysłu crossowego i lotniczego. Produkty firmy pomagają klientom zarządzać ryzykiem, optymalizować wydajność, redukować koszty i zwiększać przychody. Firma ma siedzibę główną w Bergen w Norwegii. Jako uczestnik programu ONZ Global Compact na rzecz zrównoważonego biznesu na oceanach, pasja StormGeo do klimatu i ochrony zasobów naturalnych jest motywacją do wspierania klientów w podejmowaniu odpowiedzialnych ekologicznie decyzji biznesowych.

Energetyka, woda, przemysł morski... i nie tylko

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu – zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Przyczyniają się one do poprawy efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, lepszego uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń. W ten sposób Alfa Laval przyspiesza nie tylko sukces swoich klientów, ale także ludzi i planety. Codziennie ulepszamy świat. Chodzi o to, aby rozwijać się lepiej – Advancing better™.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.