• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

gm

26.04.2022 12:40
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Partnerzy portalu

Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” - GospodarkaMorska.pl
Fot. materiały prasowe

Trwają przygotowania do VII Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju”. To jedno z najważniejszych spotkań branży energetycznej w Polsce. W tym roku odbędzie się ona w dniach 12-13 września.

Organizowana od kilku lat w Rzeszowie w Centrum Konferencyjnym Politechniki konferencja stała się jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych w kraju, a także jednym z większych wydarzeń konferencyjnych w województwie podkarpackim. Wśród partnerów są czołowe prywatne i państwowe firmy energetyczne oraz świadczące usługi dla energetyki. Uczestnicy to politycy, przedstawiciele administracji państwowej, (w tym minister – pełnomocnik ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, wiceministrowie klimatu, skarbu, sprawiedliwości), prezesi i menedżerowie największych spółek i firm z sektora, jak Agencja Rynku Energii, ML System, PGE, PGNiG czy Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Podczas konferencji wyniki swoich badań prezentują także naukowcy i eksperci z większości ośrodków akademickich i think tanków w kraju, a także z zagranicy.

- W tym roku głównym tematem naszych paneli będzie po raz kolejny transformacja energetyczna. Chcemy pokazać nie tylko jej konieczność i nieuchronność ale także korzyści, które można dzięki transformacji osiągnąć - mówi dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Politechniki Rzeszowskiej i prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Łukasiewicza, pomysłodawca cyklu konferencji. - W zagadnienia transformacji wpisują się właściwie wszystkie tematy dotyczące energetyki, jak: gospodarka wodorowa czy elektromobilność.

Konferencja organizowana jest przez Instytut Polityki Energetycznej i Politechnikę Rzeszowską im. Łukasiewicza.

Więcej informacji na stronie Instytutu oraz na Facebooku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.