• <
ambermarine_2023_1100x200

Kanada: zwiększymy eksport ropy i gazu do Europy, by eliminować z rynku Rosję

gm

25.03.2022 20:51
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Kanada: zwiększymy eksport ropy i gazu do Europy, by eliminować z rynku Rosję

Partnerzy portalu

Kanada: zwiększymy eksport ropy i gazu do Europy, by eliminować z rynku Rosję - GospodarkaMorska.pl
Fot. Venti Views / Unsplash

Do końca 2022 roku Kanada zwiększy eksport ropy i gazu o 7 proc., aby przynajmniej częściowo pokryć deficyt na rynku światowym, spowodowany ograniczeniami w imporcie rosyjskich surowców energetycznych - poinformowało w piątek kanadyjskie ministerstwo zasobów naturalnych.

"Odpowiadając na prośby sojuszników o pomoc w przezwyciężeniu deficytu związanego z wojną na Ukrainie, kanadyjski przemysł jest w stanie stopniowo zwiększać eksport gazu i ropy o 300 000 baryłek dziennie w 2022 roku. Celem jest zastąpienie rosyjskiej ropy i gazu bez zwiększania globalnych emisji" - napisał resort w komunikacie.

Minister zasobów naturalnych Kanady Jonathan Wilkinson potwierdził, że Kanada podejmuje ten krok na prośbę europejskich partnerów.

"Mówią, że potrzebują naszej pomocy, aby pozbyć się rosyjskiej ropy i gazu w krótkim okresie, jednocześnie przyspieszając przejście na inne źródła energii na kontynencie. Kanada ma wyjątkową okazję, aby pomóc w obu wyzwaniach" - oświadczył.

Dodał, że Kanada będzie nadal współpracować z międzynarodowymi partnerami, aby wspierać światowe rynki energii i przyspieszyć przejście na inne źródła energii.

Źródło: PAP

seaway7
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.