• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

"Historia jednych wakacji…" - Europejskie Dni Dziedzictwa w Narodowym Muzeum Morskim

15.09.2020 14:33 Źródło: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu "Historia jednych wakacji…" - Europejskie Dni Dziedzictwa w Narodowym Muzeum Morskim

Partnerzy portalu

"Historia jednych wakacji…" - Europejskie Dni Dziedzictwa w Narodowym Muzeum Morskim - GospodarkaMorska.pl
fot. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

 19 września 2020 roku w godzinach od 10:00 do 15:00 Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance na Europejskie Dni Dziedzictwa.

Tego dnia, fetując najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu, proponujemy wydarzenie w letnim klimacie lat 20. XX wieku, kiedy to Polska odzyskała dostęp do Morza Bałtyckiego, a obywatele tłumnie przybywali do nadmorskich miejscowości.

Goście, którzy w sobotę 19 września odwiedzą Spichlerze na Ołowiance, odpoczną na leżakach rozkoszując się pyszną watą cukrową oraz wakacyjną atmosferą. Najmłodsi będą mogli poszukać ukrytych skarbów w piaskownicy, a chętni zagrają w grę podłogową, rozwiążą zagadki z nagrodami dotyczące wystawy czasowej "Puck 10 lutego 1920 oczami świadków" oraz ułożą wielkoformatowe układanki. Na uczestników czekać będzie stanowisko ze street artem, na którym będą mieli możliwość stworzenia własnej, unikatowej torby płóciennej. Czas umilą marynarz, żołnierz i żandarm z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Obrony Wybrzeża", pokaz samochodów z dwudziestolecia międzywojennego oraz występy Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny", które będą odbywać się co 30 minut w godzinach od 13:00 do 15:00. Dodatkowo obecni podczas wydarzenia kuratorzy wystawy "Puck 10 lutego 1920 oczami świadków" z chęcią opowiedzą o wystawie oraz odpowiedzą na wszelkie pytania z nią związane.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Głównym celem projektu jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do jak najszerszej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.


Gospodarka Morska
źródło: Narodowe Muzeum Morskie

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.