• <

Grzegorz Witkowski złożył dymisję ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury

gm

23.11.2023 13:00
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Grzegorz Witkowski złożył dymisję ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Partnerzy portalu

wiceminister infrastruktury
Fot. GospodarkaMorska.pl

Na platformie X (dawniej Twitter) polityk poinformował o rozstaniu się ze stanowiskiem, które sprawował od 2020 roku.

Nie są znane powody rezygnacji z funkcji, ani też dalsze plany byłego podsekretarza. W wiadomości podziękował za współpracę swoim przełożonym, wymieniając premiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceministra Marka Gróbarczyka oraz Beatę Szydło.

Urodzony w 1982 roku Grzegorz Witkowski studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 roku pracował w ówczesnym Ministerstwie Gospodarki Morskiej. Od grudnia 2015 pełnił funkcję Szefa Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W latach 2016-2020 był podsekretarzem stanu w tym resorcie.

Od 2020 pełnił funkcje podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, będąc odpowiedzialnym m.in. za edukację morską oraz gospodarowanie wodami. Członek Stałego Komitetu Rady Ministrów oraz Komitetu do spraw europejskich. Brał udział w realizacji wielu projektów infrastrukturalnych m.in. budowy Kanału Żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.