• <
siemens_gamesa_2022

GE Renewable Energy wybuduje fabrykę łopat wiatrowych w Teesside. Jest zgoda

17.09.2021 13:49 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore GE Renewable Energy wybuduje fabrykę łopat wiatrowych w Teesside. Jest zgoda

Partnerzy portalu

GE Renewable Energy wybuduje fabrykę łopat wiatrowych w Teesside. Jest zgoda - GospodarkaMorska.pl
Fot. Teesworks/General Electric

Spółka GE Renewable Energy poinformowała, że otrzymała od lokalnych władz planistycznych oficjalną zgodę na budowę zakładu produkcji łopat do morskich elektrowni wiatrowych w Teesside. Realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakładem będzie zarządzać spółka LM Wind Power. Fabryka będzie przeznaczona do produkcji 107-metrowych łopat morskich turbin wiatrowych, kluczowych elementów dla turbiny Haliade-X firmy GE, największej jak dotąd w skali globalnej. 

- Jesteśmy zachwyceni, że otrzymaliśmy tę ważną zgodę od lokalnych władz planistycznych i jesteśmy wdzięczni za współpracę pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami, w tym Teesworks i South Tees Development Corporation. (…). Jesteśmy dumni z wkładu, jaki wniesiemy w odmłodzenie tego klastra przemysłowego i pomożemy mu odegrać kluczową rolę w przyszłości energii odnawialnej – powiedział Olivier Fontan, prezes i dyrektor generalny LM Wind Power. 

GE potrzebuje pracowników – liczy na przeszkolenie lokalnych specjalistów

Rekrutacja do zakładu ma się rozpocząć w połowie 2022 roku. Szacuje się, że zostanie obsadzonych 750 bezpośrednich stanowisk. Dodatkowe 1500 pośrednich miejsc pracy zostanie utworzonych w celu wsparcia całego łańcucha dostaw wokół fabryki. Inwestor przewiduje, że zdecydowana większość stanowisk w nowej fabryce zostanie obsadzona przez lokalnych pracowników, którzy przejdą szkolenie w Centrum Doskonałości LM, gdzie zostaną w pełni przeszkoleni w zakresie technik produkcji łopat. 

Już wiadomo, że po rozpoczęciu produkcji morska farma wiatrowa Dogger Bank będzie wyposażona w produkowane w tym zakładzie łopaty. W ramach trzech faz budowy farmy wiatrowej Dogger Bank zostanie w sumie zainstalowanych 3,6 GW mocy, która wystarczy do zasilenia 6 milionów brytyjskich gospodarstw domowych. Po ukończeniu w 2026 roku, Dogger Bank będzie największą na świecie morską farmą wiatrową.Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.