• <
smartre_2023

Gdynia. Niewybuch w basenie portowym. Jak będzie wyglądała neutralizacja?

AK

28.11.2021 21:08 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Gdynia. Niewybuch w basenie portowym. Jak będzie wyglądała neutralizacja?

Partnerzy portalu

Gdynia. Niewybuch w basenie portowym. Jak będzie wyglądała neutralizacja? - GospodarkaMorska.pl
Fot. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Przy nabrzeżu portowym, niedaleko Muzeum Emigracji, saperzy odkryli niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jego neutralizacja odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada w godz. 7.30-9.30. Akcję przeprowadzi Marynarka Wojenna RP. Wjazd w ulicę Polską będzie zamknięty.

W czwartek, 25 listopada patrol saperski odkrył przy nabrzeżu portowym w Gdyni niezidentyfikowany obiekt podwodny. Po analizie potwierdzono, że to niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Z uwagi na parametry znaleziska dowódca patrolu saperskiego zdecydował, że podczas poniedziałkowej akcji ewakuowane zostaną budynek Kapitanatu Portu Gdynia, budynek Muzeum Emigracji, natomiast nabrzeże Francuskie będzie wyłączone z działań eksploatacyjnych, a cumujące tam statki usunięte.

W poniedziałek, 29 listopada policjanci zabezpieczą teren przy Muzeum Emigracji, a neutralizację przeprowadzą specjaliści z Marynarki Wojennej RP.

To nie pierwszy przypadek, kiedy na terenie Gdyni odkryto pozostałości z czasów II wojny światowej. Niektóre niewybuchy wciąż spoczywają w wodach zatoki i są regularnie neutralizowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej.

W przypadku odnalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać ani zabierać takiego znaleziska ze sobą,

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.