• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wydział Oceanografii UG będzie się rozbudowywał

04.04.2016 07:29 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Wydział Oceanografii UG będzie się rozbudowywał

Partnerzy portalu

Wydział Oceanografii UG będzie się rozbudowywał - GospodarkaMorska.pl

30 marca podczas obrad Rady Miasta Gdyni podjęto uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Kamienna Góra i Śródmieście w Gdyni, rejon ulic J. Słowackiego, I. Krasickiego i al. Marszałka Piłsudskiego. To dobra wiadomość dla Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. W końcu będzie możliwa rozbudowa gmachu wydziału, który znajduje się w Gdyni przy al. Piłsudskiego.

„Teren jest przeznaczony pod usługi nauki i szkolnictwa wyższego. 18.11.2013 r. do Prezydenta Gdyni wpłynął wniosek od Kanclerza Uniwersytetu Gdańskiego o zmianę planu. Wnioskowana zmiana dotycząca podwyższenia wskaźnika intensywności zabudowy ma na celu umożliwienie rozbudowy budynków Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego usytuowanych przy al. Marsz. Piłsudskiego w Gdyni. Wniosek o zmianę planu został ponowiony 16.02.2016 r. ze względu na planowaną wkrótce rozbudowę” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Gdynia.

Planuje się budowę nowego 6-piętroweg gmachu, w którym znajdować się będą laboratoria, pracownie, naziemny parking. W rozbudowywanym budynku mieścić się będzie m.in. administracja, serwerownia, dziekanat i biblioteka. Projekt ma kosztować ok. 30 mln zł. W realizacji inwestycji ma pomóc wsparcie zewnętrzne.

Projekt rozbudowy przygotowało biuro Wolski Architekci. Koncepcja została przygotowana w 2013 r. Powierzchnia nowej zabudowy i rozbudowy wynosi 4 500 m2.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.