• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

W Szczecinie rozpoczęła się wielka konferencja portowa

ew/radioszczecin.pl

06.09.2018 12:58 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu W Szczecinie rozpoczęła się wielka konferencja portowa

Partnerzy portalu

W Szczecinie rozpoczęła się wielka konferencja portowa - GospodarkaMorska.pl

Przedstawiciele najważniejszych firm oraz organizacji z branży morskiej i transportowej spotkali się dziś w Szczecinie, podczas tegorocznej edycji Baltic Ports Conference. Wydarzenie, organizowane przez Baltic Ports Organization oraz Port Szczecin-Świnoujście, od lat stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy członkami sektora morskiego z regionu Morza Bałtyckiego oraz całej Europy. Baltic Ports Conference  potrwa do piątku.

Spotkanie skupia się na najważniejszych zagadnieniach istotnych obecnie dla rozwoju sektora morskiego na Bałtyku i w całej Europie. Poczynając na dokładnym podsumowaniu sytuacji na rynku i jej wpływu na transport morski, poprzez analizę instrumentów finansowych wspierających rozwój infrastruktury portowej i kończąc na funkcji portów jako hubów energetycznych.

Jak powiedziała dla Radia Szczecin Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście: "Panele dyskusyjne będą poświęcone temu wszystkiemu, co na co dzień nurtuje porty bałtyckie, czyli: rozwój, różnego rodzaju wyzwania, które stoją przed portami, oraz inwestycje. Ta konferencja ma na celu wymianę informacji i dobrych doświadczeń oraz wypracowanie wspólnych działań na przyszłość".

Tematy ekonomiczne poruszone zostaną również po przerwie, podczas sesji drugiej, z naciskiem na inwestycje portowe oraz ich związek ze stanem gospodarki w regionie. Z uwagi na lokalizację tegorocznej edycji wydarzenia, wpływ rozwoju gospodarczego i przemysłowego kraju na sektor portowy zostanie przeanalizowany również na przykładzie Polski. Grono ekspertów, w którego skład wejdą przedstawiciele BCT Gdynia, DCT Gdańsk, Portów Szczecin-Świnoujście oraz Portu Tallinn, podsumuje sesję.

Wszystkie działania polskiego rządu zmierzające do wzmocnienia gospodarki morskiej są dostrzegane na świecie. Wyrazem tego jest właśnie powierzenie naszemu krajowi organizacji szeregu przedsięwzięć o wymiarze światowym i międzynarodowym. Szczególnie cieszy nas to, że to wszystko odbywa się w Szczecinie - dodaje Woźniak-Lewandowska.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.