• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szanty pod Żurawiem, projekcja filmu Romana Polańskiego, pokaz laserowy

ew

08.07.2018 12:19 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Szanty pod Żurawiem, projekcja filmu Romana Polańskiego, pokaz laserowy

Partnerzy portalu

Szanty pod Żurawiem, projekcja filmu Romana Polańskiego, pokaz laserowy - GospodarkaMorska.pl

Drugi dzień V Światowego Zjazdu Gdańszczan był niezwykle ekscytujący, działo się szczególnie na Ołowiance i w jej okolicach w godzinach wieczornych. Najpierw bito rekord w najdłuższym śpiewaniu szanty "Morskie opowieści", potem odbyła się nocna projekcja etiudy filmowej "Dwaj ludzie z szafą", na koniec efektowny pokaz laserów.

W sobotę, 7 lipca, na scenie przy budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej od godz. 16.00 królowały szanty, wystąpiły m.in. „Ryczące Dwudziestki”, „Sąsiedzi” oraz „Perły i Łotry”. Około godz. 21.30 ropoczęto bicie rekordu Polski w najdłuższym wspólnym śpiewaniu “Morskich opowieści”. Udało się. Artyści na scenie oraz mieszkańcy i turyści przed sceną śpiewali jedną z najsłynniejszych szant około 40 minut.

Roman Polański etiudę filmową "Dwaj ludzie z szafą" zrealizował w 1958 roku, zdjęcia kręcono m.in. w Gdańsku i Sopocie. W sobotni wieczór, 7 lipca 2018, dzieło polskiego reżysera sprzed dokładnie 60 lat można było obejrzeć w niezwykłej scenerii: ekran znalazł się w amfiteatrze filharmonii, widzowie po drugiej stronie Motławy przy Targu Rybnym.

Dzień zakończył efektowny pokaz laserów z elementami pirotechniki. Było naprawdę efektownie.

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.