ew
Niedobór kandydatów sprawia, że firmy prześcigają się w ofertach. Widać to po rosnącej liczbie ogłoszeń o pracy w internecie, która w marcu przekroczyła rekordowy poziom 200 tysięcy - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
"W tym roku wzrost liczby internetowych ofert pracy był w I kwartale jeszcze szybszy niż w 2017 r." - mówi "Rz" Robert Pater z Katedry Makroekonomii WSIiZ w Rzeszowie, który wraz z Biurem Inwestycji i Cykli Ekonomicznych przygotowuje Barometr Ofert Pracy.
Według jego danych udostępnionych "Rz" w pierwszych trzech miesiącach tego roku opublikowano w sieci aż 590 tys. ogłoszeń o pracę. "To o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordowy był marzec, gdy ofert było ponad 200 tys. - prawie o jedną czwartą więcej niż przed rokiem" - napisano.
Jak podaje Rzeczpospolita, "swój rekord pobił też czołowy portal z ogłoszeniami pracy dla specjalistów Pracuj.pl". W I kwartale br. pracodawcy i łowcy głów zamieścili tam 146,7 tys. ofert pracy - to o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej propozycji - czytamy - mieli do wyboru specjaliści ds. sprzedaży oraz obsługi klienta, IT i finansów, których setkami rekrutują centra nowoczesnych usług dla biznesu.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
Norwesko-polskie spotkanie przy byłym ORP Sokół. Okazja do wspomnień i rozmów o przyszłości
Blisko 60 tysięcy odwiedzających wystawę „Bałtyk. Morze zielonej energii”
Oceania wyruszyła po raz 40-ty na Spitsbergen
Pomorska Nagroda Muzealna za badania nad stratami wojennymi m.s. Piłsudski
Dni Morza z atrakcjami. Zapowiedziano pokazy i paradę morską
Dar Młodzieży na Bahamach. Żaglowiec doznał awarii systemu klimatyzacji