• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Portal „Live more. Pomerania” zaprasza do życia i pracy na Pomorzu

pc

25.04.2018 22:54 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Portal „Live more. Pomerania” zaprasza do życia i pracy na Pomorzu

Partnerzy portalu

Portal „Live more. Pomerania” zaprasza do życia i pracy na Pomorzu - GospodarkaMorska.pl

W środę został uruchomiony portal "Live more. Pomerania" skierowany do pracowników i studentów z Polski i zagranicy, którzy chcieliby przeprowadzić się na Pomorze. Jest częścią kampanii promującej region, realizowanej przez Invest in Pomerania.

Inicjatywa Invest in Pomerania poinformowała, że "Live more. Pomerania" to pierwsza w Polsce tak wszechstronna kampania promująca region jako świetne miejsce do życia i pracy. Jest odpowiedzią na potrzeby miejscowego biznesu i lokalnego rynku pracy. Uruchomiony w środę portal jest podzielony na trzy główne części: praca, życie i studia.

Prezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza Łukasz Żelewski, cytowany w przysłanym komunikacie, stwierdził, że portal "nie tylko ma zachęcić do wyboru Pomorza na nowe miejsce do życia, ale też wspomóc tych, którzy rozważają już przeprowadzkę". Intencją twórców portalu jest próba odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie może mieć potencjalny zainteresowany.

Żelewski powiedział, że "na stronie internetowej powstała obszerna baza wiedzy o naszym regionie w dwóch językach: polskim i angielskim, a planowane są kolejne dwa: rosyjski i ukraiński".

Pod adresem www.livemorepomerania.com znajdują się m.in. informacje o tym, jakie firmy rekrutują w województwie pomorskim i jakie są wymagane kompetencje do podjęcia w nich pracy. Jest też część poświęcona atrakcjom w regionie i część poświęcona życiu codziennemu, gdzie można się np. dowiedzieć, jak zapisać dziecko do szkoły. Są też informacje o trójmiejskich dzielnicach i komunikacji miejskiej.

Do licealistów i studentów adresowana jest część poświęcona studiowaniu w regionie. Invest in Pomerania informuje, że portal będzie na bieżąco aktualizowany o opisy kolejnych ciekawych miejsc, wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i o artykuły pomorskich pracodawców i uczelni. Do współpracy zostali również zaproszeni inwestorzy, którzy mają siedziby w województwie pomorskim, uczelnie, urzędy miast, organizacje. W ramach "Live more. Pomerania" pod hasłem "Expats in Tri-City" są organizowane spotkania dla żyjących w Trójmieście ekspatów (wysokiej klasy specjalistów, który dobrowolnie opuścili swój kraj i pracują za granicą – PAP). W przyszłości twórcy kampanii zapowiadają m.in. uczestnictwo w targach pracy w Polsce.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podkreśla, że pomorskie jest pierwszym województwem w Polsce, które w ten sposób zamierza pomagać w przeprowadzce do regionu. Tłumaczy, że celem "Live more. Pomerania" było stworzenie jednego miejsca, które pokazywałoby wszystkie aspekty pracy, życia i studiowania w województwie pomorskim. Dodał, że "duże zapotrzebowanie na tego typu informacje wykazały badania".

Dyrektor Invest in Pomerania Wojciech Tyborowski zaznaczył, że projekt ma też profile w mediach społecznościowych. "Na profilach na Facebooku, Instagramie i LinkedInie mamy kontakt z odbiorcami, odpowiadamy na ich pytania i pokazujemy, że warto tu żyć i pracować, korzystać na co dzień z tego, co daje nam otoczenie, i rozwijać się zawodowo" – tłumaczy Tyborowski.

W komunikacie podano, że "wśród Polaków wzrasta zainteresowanie przeprowadzką na północ Polski, gdzie, jak pokazują badania, łatwiej o wysoką jakość życia, świeże powietrze, spokojniejsze życie czy zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym".

Kampania informacyjna "Live more. Pomerania" to jeden z elementów projektu "Invest in Pomerania 2020", finansowanego z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt realizuje inicjatywa Invest in Pomerania, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza i samorząd województwa pomorskiego.

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34250,00 $ tona 0,29% 25 maj
 Cynk 3749,00 $ tona -0,50% 25 maj
 Aluminium 2829,00 $ tona -1,77% 25 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.