• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Ponad milion pingwinów na plaży w Argentynie. Niesamowity widok (wideo)

pc

21.02.2018 18:06 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Ponad milion pingwinów na plaży w Argentynie. Niesamowity widok (wideo)

Partnerzy portalu

Ponad milion pingwinów na plaży w Argentynie. Niesamowity widok (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Taki widok tylko raz w roku. W połowie lutego turyści z całego świata przybywają na argentyński półwysep Punta Tombo, by podziwiać olbrzymią kolonię pingwinów magellańskich. Jak poinformowali przedstawiciele rezerwatu Punta Tombo, w tym roku znów padł rekord i liczba osobników znacznie przekroczyła milion.

Na plaży w rezerwacie Punta Tombo można zobaczyć obecnie dorosłe i młode ptaki. Taki widok przyciąga rocznie średnio 65 000 turystów.

Pingwiny magellańskie przybywają na Punta Tombo w październiku. Tam łączą się w pary, a następnie opiekują się młodymi. Plaże półwyspu obfitują w pożywienie, co pozwala pingwinom nabrać sił przed rozpoczęciem migrowania w rejony Brazylii, Chile oraz południowej Argentyny.

Dorosłe pingwiny magellańskie osiągają do 70 cm długości. Można je rozpoznać po czarnym dziobie oraz białej pętli biegnącej od nasady dzioba ponad okiem, przez boki szyi, do gardła. Ptaki te żywią się głównie rybami i owocami morza.

Dziękujemy za wysłane grafiki.