• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

PARP: startuje Akademia Menadżera Innowacji dla firm chcących zwiększyć konkurencyjność

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska PARP: startuje Akademia Menadżera Innowacji dla firm chcących zwiększyć konkurencyjność
PARP: startuje Akademia Menadżera Innowacji dla firm chcących zwiększyć konkurencyjność - GospodarkaMorska.pl

mk

12.12.2018 Źródło: PAP

Firmy, które chcą zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność na rynku czy nauczyć się nowoczesnego zarządzania oraz wdrażania innowacji mogą zgłaszać się do programu „Akademia Menadżera Innowacji" - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak wskazano, Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to program skierowany do kadry zarządzającej firm, który powstał we współpracy z praktykami biznesu.

"Na każdym etapie rozwoju firmy ważne są umiejętności interpersonalne oraz charakter i wizja liderów, wykraczające poza tradycyjne postrzeganie roli menedżera. Szczególnego znacznie nabierają one w procesie innowacji" - podkreśliła, cytowana w środowym komunikacie, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Według szefowej MPiT cechy te obok m.in. wiedzy technicznej i posiadanych wynalazków, "wpływają w pierwszej kolejności na wyniki finansowe firm prowadzących innowacyjną działalność".

W wyniku udziału firm w AMI, informuje PARP, przygotowane zostaną projekty wdrożeniowe odpowiadające na zdiagnozowane w przedsiębiorstwie potrzeby z zakresu innowacyjności, takie jak np. zarządzanie talentami, stymulowanie współpracy B+R, kontaktów z klientami przy tworzeniu i doskonaleniu produktów.

"Akademia wypełnia lukę w systemie wsparcia, oferując instrument, który pomoże budować kulturę innowacji w firmie oraz pomoże w zarządzaniu całym cyklem innowacji, ponieważ nowatorskie rozwiązania trzeba jeszcze umieć dostrzec, docenić, ocenić i sprzedać" – wskazał cytowany w komunikacie wiceszef resortu przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Według resortu dzięki projektowi osoby zarządzające w firmach zdobędą praktyczną wiedzę o opracowywaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań, co powinno mieć w przyszłości przełożenie na większą liczbę projektów B+R realizowanych w firmach, większą liczbę patentów, bardziej efektywną współpracę z jednostkami naukowymi.

Program AMI będzie realizowany przez ok. 8 miesięcy, równolegle w wymiarze szkoleniowym i doradczym - wyjaśniono.

"Z dotychczasowych doświadczeń popartych prowadzonymi badaniami wynika, że głównym czynnikiem sukcesu w działalności innowacyjnej jest przygotowany, profesjonalny zespół menedżerów i pracowników, ale także obecność w przedsiębiorstwie takiej kultury i organizacji pracy, która stymuluje powstawanie i wdrażanie innowacji" - podsumowała, cytowana w komunikacie, p.o. prezesa PARP Małgorzata Oleszczuk.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33420,00 $ tona -0,79% 12 maj
 Cynk 2984,00 $ tona -0,67% 12 maj
 Aluminium 2474,00 $ tona -2,94% 12 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.