• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Narodowe Czytanie na pokładzie ORP Błyskawica

ew/3fo.wp.mil.pl

06.09.2018 09:00 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Narodowe Czytanie na pokładzie ORP Błyskawica - GospodarkaMorska.pl

W sobotę 8 września, cała Polska weźmie udział w projekcie Narodowego Czytania. W tym roku do wspólnego czytania wybrano powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".

Marynarka Wojenna również włącza się w tą nietuzinkową akcję. Dowódca 3 Flotylli Okrętów zaprasza na pokład historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”, gdzie marynarze odczytają fragmenty powieści. Wydarzenie, które odbędzie się 8 września o godzinie 11:00, uświetnią koncerty Zespołu Wokalnego Klubu MW. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w quizie wiedzy o lekturze. Wstęp wolny.

- W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Dziękujemy za wysłane grafiki.