• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Konsorcjum PFI Future S.A. wybuduje gdańskie oceanarium. Rocznie obiekt odwiedzi nawet 2,5 mln gości

pc

24.04.2018 09:32 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Konsorcjum PFI Future S.A. wybuduje gdańskie oceanarium. Rocznie obiekt odwiedzi nawet 2,5 mln gości

Partnerzy portalu

Konsorcjum PFI Future S.A. wybuduje gdańskie oceanarium. Rocznie obiekt odwiedzi nawet 2,5 mln gości - GospodarkaMorska.pl

Konsorcjum PFI Future S.A. i Arena Gdańsk Sp. z o.o. w poniedziałek podpisało umowę inwestycyjną na realizację projektu Nautilus Gdańsk w formule o charakterze partnerstwa-publiczno-prywatnego.

Po piętnastu miesiącach od ogłoszenia konkursu, a po ośmiu miesiącach negocjacji umowy wspólników, partner publiczny Arena Gdańsk Sp. z o.o. podpisał umowę z Konsorcjum PFI Future S.A. Podmiotami doradczymi w procesie negocjowania umowy inwestycyjnej były: kancelaria JP Weber, pod koordynacją dra Marcina Dudarskiego oraz kancelaria Drania i Partnerzy. Inwestycja ta będzie jedną z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowanych w Polsce, wzmocni ofertę turystyczną województwa pomorskiego i będzie wyraźnym punktem atrakcji ponadregionalnych na mapie Polski.

Podpisanie umowy odbyło się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – resorcie, który wspiera projekty PPP. Stara się w ten sposób połączyć potrzeby sektora publicznego z wiedzą i doświadczeniem sektora prywatnego.

Celem ministerstwa jest także ożywienie inwestycyjne, które pozwoli utrzymać stabilny i szybki wzrost gospodarczy.

Gospodarzem spotkania był wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik, podpis na umowie ze strony Arena Gdańsk Sp. z o.o. złożył Andrzej Bojanowski – prezes zarządu, ze strony PFI Future S.A. Marek Nowara – prezes zarządu, wraz z wiceprezes zarządu Marzanną Adamską.

Na podstawie podpisanej umowy inwestycyjnej ma być zrealizowany obiekt, który wzmocni ofertę turystyczną Polski, całość ma być zakończona w 2022 roku. Zadanie, które zostało postawione przed Partnerem Prywatnym w postępowaniu PPP, to wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Gdańska i zapewnienie szerokiemu strumieniowi mieszkańców obiektu spędzania czasu wolnego. Odpowiedzią na to zadanie jest projekt Nautilus Gdańsk, w którym znajdować się będzie oceanarium poświęcone najciekawszym zakątkom Ameryki Południowej.

Nautilus Gdańsk to obiekt spędzania czasu wolnego z serii „WATER WORLDS – źródła pozytywnych emocji”. Pozwoli zwiedzającym przenieść się na kilka godzin do ciekawych i tajemniczych zakątków Ameryki Południowej, w których będzie można poznać faunę i florę, jaka występuje w różnych miejscach tego kontynentu. Wielofunkcyjny i edukacyjny obiekt realizowany razem z Arena Gdańsk Sp. z o.o. ma być wyróżnikiem nie tylko na mapie Polski, ale tej części Europy, przez co szybko zdobędzie miano silnika turystycznego Gdańska, jak i całego wybrzeża. Mieszkańcom Gdańska, a także turystom, Nautilus Gdańsk zapewni przede wszystkim pozytywną dawkę słonecznej energii, możliwość zajrzenia w podwodny świat m.in. krainy Amazonii. Będzie atrakcją turystyczną przez 365 dni w roku, bez względu na pogodę czy porę roku. Tym samym, stanie się odpowiedzią na turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne potrzeby zarówno mieszkańców, jak i wszystkich turystów. Natomiast dzięki hotelowi i znajdującej się w nim galerii medycznej, obiekt zapewni również obsługę nowego strumienia turystycznego o charakterze biznesowym i medycyny jednego dnia.

NAUTILUS GDAŃSK – podróż w głębie oceanów:

1. OCEANARIUM – zapewniające niezapomniane wrażenia płynące z obcowania z niezwykłymi gatunkami zwierząt oceanicznych, jak i światem przepięknej flory. To cudowna podróż w głębie oceanów i jego tajemnic.

2. EGZOTYCZNA LAGUNA BASEN & SPA – czyli nowoczesny park wodnej rozrywki, będący idealnym miejscem na aktywne spędzenia czasu wolnego.

3. JASKINIE 5D+ będące zaproszeniem do pełni interaktywnego świata, w którym można zgłębić tajemnice nauki. Różnorodna forma interaktywnych ekspozycji czyni to miejsce idealną przestrzenią do organizacji pokazowych lekcji biologii lub fizyki dla szkół z całego regionu.

4. PASAŻ GASTRONOMICZNY – stanowić będzie zaproszenie w świat kulinarnych smaków z różnych wybrzeży mórz i oceanów.

5. PASAŻ SKLEPÓW TEMATYCZNYCH – oferować będzie wyselekcjonowane tematycznie pamiątki związane z tym niezwykłym miejscem.

6. HOTEL Z CENTRUM KONFERENCYJNYM – przyczyni się do wzrostu i umocnienia turystyki biznesowej.

7. GALERIA MEDYCZNA – pozwoli zbudować nowy strumień turystyki medycznej w mieście.

8. INTERAKTYWNE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ – ma na celu stworzenie spójnej i nowoczesnej polityki zarządzania strumieniem turystycznym w mieście, w oparciu o zaawansowaną platformę internetową oraz aplikację mobilną.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.