• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Gdzie szukać najlepszych ofert pracy na morzu? Tylko w Crew Poland

08.10.2015 07:03 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Gdzie szukać najlepszych ofert pracy na morzu? Tylko w Crew Poland

Partnerzy portalu

Gdzie szukać najlepszych ofert pracy na morzu? Tylko w Crew Poland - GospodarkaMorska.pl

Istnieją zaledwie kilka miesięcy, a już zdołały zbudować solidną bazę kandydatów oraz pozyskać firmy, które mają w swojej ofercie intratne oferty pracy dla polskich marynarzy. Mowa o Crew Poland –  polskim portalu pracy na morzu, który powstał na fundamentach Internetowej Agencji Pośrednictwa pracy dla marynarzy.  

Serwis Crew Poland powstał w Szczecinie. Jest prowadzony przez dwie kobiety: Irminę Kujawską oraz Annę Grodzicką, które postanowiły wykorzystać potencjał tego miasta i jego morski charakter.

- Nasza pierwotna działalność jako internetowa agencja pośrednictwa pracy była zupełnie inaczej rozumiana przez zainteresowanych klientów. Pokazała potrzebę i zainspirowała do stworzenia nowoczesnego serwisu z ofertami pracy w sektorze morskim. Prowadzenie agencji pozwoliło na zebranie doświadczeń i pomysłów do stworzenia portalu, który będzie zarówno łącznikiem pomiędzy osobami szukającymi pracy i firmami, które poszukują pracowników w branży morskiej jak i użytecznym i przyjaznym narzędziem do prowadzenia  rekrutacji – skomentowała Anna Grodzicka.

Crew Poland jest po prostu internetową tablicą ofert pracy z sektora morskiego, gdzie zatrudnienie znajdą praktycznie wszyscy: marynarze, ludzie z branży offshore, stoczniowcy oraz pracownicy biurowi związani z branżą morską.

- Zależy nam, aby dla marynarzy, pracowników stoczniowych i wszystkich osób związanych z branżą morską nasz portal stał się miejscem, w którym znajdą ciekawe i atrakcyjne oferty pracy. Świadczymy usługi dla kandydatów do pracy, jak i dla firm, które poszukują pracowników na wszelkiego rodzaju statki, do pracy na platformach, czy do pracy w stoczniach. Dodam, że właśnie sektor offshorowy, pomimo kryzysu w branży, otwiera się na polski rynek i polskich pracowników – powiedziała Irmina Kujawska.

Crew Poland współpracuje między innymi z Atlas Professionals the Netherlands, Worldwide Recruitment Services, Faststream Recruitment Group, Anderson Knight Ltd, ERSG, iSurvey, Pritchard Gordon Tankers Ltd, The JS Hamilton Ltd, Inter Marine Group Sp. z o.o., Martracon Ship Management, Project Żeglugą Fairplay, Towage Polska, Escort Sp. z o.o., Reederei Strahlmann Branch Office Szczecin. Jak twierdzą właścicielki, każdy klient jest bardzo ważny.

- Właśnie podpisałyśmy umowę współpracy z Policealną Szkołą Morską w Szczecinie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest młodym ludziom znaleźć pierwsze zatrudnienie. Staramy się ich wspierać i promować. Mamy nadzieję, że współpracujące z nami firmy dostrzegą ich potencjał i wykorzystają go oferując rozpoczęcie kariery zawodowej na morzu – powiedziała Anna Grodzicka.

Crew Poland jest również patronem medialnym 3rd International Recruitment Congress organizowanym przez Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia.

- To że klientów systematycznie przybywa, jest dla nas ogromnym sukcesem i znakiem, że nasza praca ma sens. Jesteśmy szczególnie dumne, jeśli okazuje się, że dzięki  portalowi  nasz użytkownik znalazł zatrudnienie. Zresztą, rekrutacji zakończonych sukcesem mamy już sporo na swoim koncie. Jest to najlepszy dowód na to, że serwis działa i sprawdza się w swojej roli – przyznały zgodnie właścicielki Crew Poland. - Wierzymy, że korzystanie z naszego serwisu umożliwi firmom prowadzenie skutecznych i przyjemnych rekrutacji, a osobom poszukującym pracy pomoże w znalezieniu ciekawej oferty – dodały.

Rejestracja w serwisie dla osoby poszukującej pracy jest darmowa. Użytkownik może wypełnić formularz aplikacji, który zostanie zapisany w bazie i udostępniany w procesach rekrutacji  wszystkim firmom, które nawiążą współpracę z Crew Poland.

Portal jako pierwszy w Polsce oferuje  swoim klientom system gwiazdek tzw. "Rating Stars". Jest to system dla zarejestrowanych kandydatów, stworzony po to, żeby informował kandydatów na temat  np. kompletności wypełnionego formularza.

- Staramy się, aby baza aplikacji kandydatów była aktualna a poszczególne aplikacje dawały czytelny obraz kandydata pod kątem posiadanych przez niego kwalifikacji i wymagań stawianych przez firmy na danym stanowisku. Każdy użytkownik ma również możliwość promowania swojej aplikacji – aby znajdowała się ona zawsze na czele listy wszystkich kandydatów – powiedziała Anna Grodzicka.

W serwisie wprowadzony został także system Crew Points. Użytkownicy mogą zakupić pakiet od 10 do 500 Crew Points i dowolnie wykorzystywać według swoich potrzeb. Za jego pomocą można np. wypromować swoją aplikację, a firmy mogą m.in. nadać swoim ofertom status priorytetowy czy wypozycjonować ogłoszenie na pierwszym miejscu listy.

Jeżeli jednak użytkownik nie jest zainteresowany pozostawieniem swojej aplikacji w bazie, a jedynie przeglądem ofert, wystarczy, że wypełni dane na swoim koncie tylko częściowo. Na podstawie pozostawionych informacji o stanowiskach, czy statkach jakimi użytkownik jest zainteresowany - system informuje go o nowej ofercie w bazie. Dla firm jest to również dodatkowa korzyść. Informacja o zamieszczeniu w systemie nowej oferty pracy dociera bowiem do dużej grupy odbiorców a to zwiększa szanse na skuteczną rekrutację i znalezienie odpowiedniego kandydata.

- W ramach oferty powitalnej oferujemy naszym użytkownikom liczne promocje, które pozwalają na wypróbowanie naszego serwisu zupełnie za darmo – stwierdziły szefowe Crew Poland.

Przy tej okazji warto wspomnieć kogo obecnie szukają pracodawcy. - W tej chwili firmy poszukują kandydatów do pracy w dziale mechanicznym i na wyższych stanowiskach oficerskich. Najczęściej pojawiają się u nas oferty na starszego mechanika, drugiego mechanika oraz kapitana – powiedziała Irmina Kujawska.

Z kolei największą grupą, która szuka pracy za pośrednictwem Crew Poland, są marynarze.  - I niekoniecznie są to osoby, które straciły zatrudnienie, często są to ludzie którzy szukają lepszych warunków, ciekawych wyzwań czy nowych możliwości. Drugą liczną grupę stanowią pracownicy z obszaru offshore -  stwierdziła Irmina Kujawska.

Właścicielki Crew Poland kładą nacisk na promocję zarówno ofert pracy złożonych w ich serwisie, jak i promocję polskich kadr branży morskiej, zwłaszcza wśród zagranicznych klientów.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.