• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Darłowo: Po wypadku w Słowinie żałoba w Zespole Szkół Morskich

ew

18.04.2018 08:18 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Darłowo: Po wypadku w Słowinie żałoba w Zespole Szkół Morskich

Partnerzy portalu

Darłowo: Po wypadku w Słowinie żałoba w Zespole Szkół Morskich - GospodarkaMorska.pl

W środę w Zespole Szkół Morskich w Darłowie żałoba po tragicznym wtorkowym wypadku w Słowinie. Prawdopodobnie potrwa do końca tygodnia – poinformował wicekurator zachodniopomorskiej oświaty Robert Stępień, który brał udział w nadzwyczajnej radzie pedagogicznej w ZSM.

Do wypadku autobusu liniowego, którego większość pasażerów to byli wracający po lekcjach uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, doszło przed godz. 16 we wtorek. 14 uczniów zostało poszkodowanych, dwoje z nich zmarło. "To 20-letni maturzysta i 19-latka" – potwierdził PAP sławieński starosta, Wojciech Wiśniowski.

Starosta, wicekurator zachodniopomorskiej oświaty Robert Stępień oraz wicewojewoda Marek Subocz spotkali się w środę z dyrekcją szkoły i nauczycielami na nadzwyczajnej radzie pedagogicznej.

"Jest to dzień żałoby i prawdopodobnie do końca tygodnia szkoła będzie w żałobie. To jest specyficzna placówka. Zespół Szkół Morskich. Uczy się tu prawie 600 uczniów" – powiedział po spotkaniu dziennikarzom Stępień.

Dodał, że w szkole będą prowadzone w tym czasie zajęcia. Te pierwsze po wypadku odbywają się z wychowawcami, którzy informują o sytuacji. "Lepiej, jak uczniowie są tutaj w szkole, ponieważ jest możliwość porozmawiania z nimi i poradzenia sobie z tragedią" – zapewnił.

"Byliśmy na miejscu wypadku z panią dyrektor. Przekazała informacje o osobach, które są poszkodowane. Pomoc psychologiczna jest na miejscu. Mamy do dyspozycji ośmiu psychologów. Jeżeli będzie taka potrzeba, mamy ich większą liczbę. (…) Pragniemy też pomóc rodzinom i poszkodowanym. Część z nich została wypisana ze szpitali. Jest w domu. Chodzi o to, by dotrzeć do każdego ucznia. Nikogo nie chcemy pozostawić samego w tej tragedii" – dodał Stępień.

"Mieliśmy już pierwsze zgłoszenia od rodziny poszkodowanej. Ten psycholog jest już na miejscu, pracuje" – przekazał starosta sławieński, który uściślił, że obecnie jeszcze 7-8 osób pozostaje w szpitalach. Reszta z poszkodowanych została wypisana i wróciła do domów.

Jedna z osób poszkodowanych przebywa w szczecińskim szpitalu przy Unii Lubelskiej. We wtorek odwiedził ją wicewojewoda Marek Subocz. "Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Lekarz dyżurujący stwierdził, że nic nie zagraża jej życiu" – poinformował wicewojewoda.

We wtorek u poszkodowanych przewiezionych do szpitali w Koszalinie i Sławnie był wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Do wypadku doszło we wtorek przed godz. 16 w Słowinie na drodze DK37, za zjazdem z drogi DK6. Autobus liniowy zderzył się z ciężarówką. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.