• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dźwiękowy Szlak Odry (wideo)

ew

03.07.2020 08:56 Źródło: Port Szczecin

Partnerzy portalu

Dźwiękowy Szlak Odry (wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

W najbliższy weekend (4 i 5 lipca) odbędą się  koncert i premiera płyty "Dźwiękowy Szlak Odry" Michała Zygmunta w ramach wystawy „Narodziny Polskiego Szczecina”.

Miejsce: Muzeum Polskiego Szczecina, oficyna kamienicy przy ulicy Świętego Wojciecha 1, godz. 17.30.

Wstęp wolny.

Z racji wymogów epidemiologicznych, liczba miejsc ograniczona do 60 osób.


O płycie: Muzyk przy pomocy profesjonalnych mikrofonów oraz hydrofonów stworzył dźwiękową mapę Odry.

Na płycie i na koncercie usłyszymy  współbrzmienie człowieka i rzeki, odgłosy przyrody i dźwięki industrialne.

Chcemy pokazać, że Odra jest wspólną przestrzenią ludzi i przyrody. Pragniemy korzystać z jej dobrodziejstw. Zabiegamy o rozwój żeglugi, ale chcemy także zadbać o środowisko naturalne i zachować dziedzictwo kulturowe. Zależy nam, by Odra zawsze rozbrzmiewała harmonią dźwięków. Jak potrafią one być piękne i zaskakujące jednocześnie przekonają się Państwo sami – uczestnicząc w koncercie,  a potem wyruszając w podróż „Dźwiękowym Szlakiem Odry”.

O autorze: Michał Zygmunt - gitarzysta i kompozytor, autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy Dzikie Rzeki, Harmonia Natury dla WWF Polska). Pomysłodawca serii Odra Guitars – instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Tworzy muzykę teatralną, filmową, ilustracyjną oraz słuchowiska. Jest laureatem nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, docenionym za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.

Jednocześnie zapraszamy na wystawę „Narodziny polskiego Szczecina” z okazji 75-lecia ustanowienia polskiej administracji w mieście.

Już po raz drugi zaprezentowany zostanie unikalny w skali całego kraju zbiór, w którego skład wchodzą oryginalne obiekty z okresu 1945-1948: zdjęcia, plakaty, ulotki, obwieszczenia, mapy czy dokumenty. W ten sposób autor wystawy Wojciech Lizak zaprasza do odkrywania fascynujących początków polskiego Szczecina.

Wystawę można zwiedzać 4 lipca (sobota) w godzinach 14-17 oraz 5 lipca (niedziela) w godzinach 11-17 w oficynie oraz korytarzu kamienicy przy ul. św. Wojciecha 1.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.