• <
pge_baltica_390x100_duży

DNV: finansowanie polskiego offshore wind

zk

31.05.2023 12:02

Partnerzy portalu

Fot. DNV

6 czerwca odbędzie się jednodniowy kurs organizowany przez DNV, dotyczący finansowania morskiej energetyki wiatrowej, koncentrujący się na wymaganiach technicznych i obejmujący fazy od wczesnego projektu do eksploatacji.

Redukcja emisji gazów cieplarnianych była jednym z czynników napędzających morską energetykę wiatrową od momentu jej pojawienia się na początku lat 90-tych. Jednak w świetle ostatnich wydarzeń w tym kryzysu energetycznego, który dotknął Europę - transformacja energetycznej nabrała tempa.

Morska energetyka wiatrowa oferuje ogromne szanse i możliwości budowy aktywów, w celu zastąpienia tradycyjnych elektrowni i odejścia od paliw kopalnych. Dlatego też offshore wind jest postrzegany jako kluczowy element transformacji energetycznej.

Według DNV technologia ta może być postrzegana jako dobrze rozwinięta i dojrzała w większości krajów zachodnich, ale przewiduje się jej dalszy wzrost na całym świecie. Wiodący analitycy rynku prognozują, że w nadchodzących latach - do 2035 roku tempo wzrostu wyniesie od 20 do 30 CARGA.

Dzięki globalnemu zespołowi, zbudowanemu z wiodących ekspertów w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu DNV, kurs ten zapewni uczestnikom wiedzę na temat krytycznych elementów finansowania infrastruktury morskiej energetyki wiatrowej, aby odnieść sukces dzięki tej obiecującej technologii.

Kluczowa interakcja


Szkolenie będzie miało charakter "na żywo" i "interaktywny", co oznacza, że uczestnicy będą proszeni o przesyłanie pytań przed rozpoczęciem kursu, ale także w trakcie jego trwania, aby nasi eksperci mogli je następnie omówić w poszczególnych sesjach. Ostatni dzień to także okazja do zadawania dodatkowych pytań, aby na zakończenie sesji, omówić z prowadzącymi i kluczowymi ekspertami nurtujące kwestie. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy powinni dobrze zrozumieć rynek, technologię i to, w jaki sposób finansowanie morskiej energii wiatrowej różni się od finansowania innych aktywów infrastrukturalnych w odniesieniu do wymagań i różnych faz projektu.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: dnv.com

Formularz rejestracyjny: brandcentral.dnv.com


Źródło: DNV

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.