• <

Brytyjczycy: Ukraina i Rosja walczą o wyspy na dolnym Dnieprze

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Brytyjczycy: Ukraina i Rosja walczą o wyspy na dolnym Dnieprze

Partnerzy portalu

Fot. X

W pierwszej połowie września kontynuowane były ciężkie walki wokół wysp w dolnym biegu Dniepru w obwodzie chersońskim na Ukrainie, gdzie obecnie przebiega linia frontu - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że obie strony przeprowadzały wypady na wyspy i przeciwległe brzegi rzeki przy użyciu małych łodzi. Jak wskazano, istnieje realna możliwość, że rosyjskie operacje na tym obszarze zostały zdynamizowane, od kiedy sektor ten znalazł się w gestii nowo utworzonego 40. Korpusu Armijnego.

"Liczba zaangażowanych sił jest stosunkowo niewielka w porównaniu z innymi frontami, jednak obie strony postrzegają ten obszar jako strategicznie ważny. Daje on również możliwość odciągnięcia jednostek przeciwnika od intensywnych walk w obwodach zaporoskim i donieckim" - podkreśliło brytyjskie ministerstwo obrony.

bjn/ adj/

Dziękujemy za wysłane grafiki.