• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Bliski Wschód: Na amerykańskim okręcie wojennym odnotowano 12 przypadków koronawirusa

ac

26.02.2021 10:54 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Bliski Wschód: Na amerykańskim okręcie wojennym odnotowano 12 przypadków koronawirusa

Partnerzy portalu

Bliski Wschód: Na amerykańskim okręcie wojennym  odnotowano 12 przypadków koronawirusa - GospodarkaMorska.pl
fot. Thomas Park

Na okręcie marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, operującego na Bliskim Wschodzie, stwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem. Dowództwo innego okrętu wojennego w regionie sprawdza, czy część jego załogi jest również zainfekowana.

Okręt USS San Diego, który ma potwierdzone przypadki, przebywa w porcie w Bahrajnie. Płynie z około 600 marynarzami i marines na pokładzie.

Z kolei krążownik rakietowy USS Philippine Sea, mający na pokładzie ok. 380 marynarzy, ma zawinąć do portu w celu przeprowadzenia dalszych badań. Nazwy portu nie ujawniono.

- Gdy tylko dowiedzieliśmy się o możliwości wystąpienia koronawirusa na pokładzie USS San Diego i USS Philippine Sea, podjęliśmy natychmiastowe działania w celu zidentyfikowania, odizolowania, przetestowania i leczenia dotkniętych infekcją marynarzy i marines na pokładzie tych dwóch okrętów - poinformowała 5. Flota USA w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

5. Flota USA patroluje szlaki morskie na Bliskim Wschodzie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.