• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Akademia Morska w Szczecinie zbiera pieniądze dla studentów z Ukrainy

08.04.2022 13:58 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Akademia Morska w Szczecinie zbiera pieniądze dla studentów z Ukrainy

Partnerzy portalu

Akademia Morska w Szczecinie zbiera pieniądze dla studentów z Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kapitel / Wikipedia

Akademia Morska w Szczecinie utworzyła specjalny fundusz, z którego wypłacane będą zapomogi dla studentów z Ukrainy. Wysokość przyznawanego wsparcia będzie rozpatrywana indywidualnie.

"Dzięki środkom zgromadzonym w funduszu każdy student, który w wyniku wojny znalazł się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, będzie mógł otrzymać maksymalnie do 2000 zł rocznie zapomogi. W szczególnych przypadkach nawet 4000 zł"– przekazała rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej Weronika Gocłowska.

Dodała, że "większość studentów z Ukrainy studiuje na zasadach odpłatności. Oznacza to, że jedyna pomoc finansowa, jaką uczelnia może wypłacić, to zapomoga w wysokości 1200 zł dwa razy do roku".

Uruchomiony przez Akademię Morską fundusz zapomogowy "Solidarni z Ukrainą" wspierać mogą zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Wpłaty przyjmowane są na konto: 91 1240 6292 1111 0011 1247 3919

"Obecnie wielu studentów musi nie tylko utrzymać się samodzielnie, ale również wspierać swoje rodziny, które przyjechały do Polski, uciekając przed wojną. Liczymy, że dzięki wsparciu w semestrze zimowym uczelnia będzie mogła wypłacać dodatkowe zapomogi studentom, którzy będą potrzebowali takiego wsparcia" – wskazała Gocłowska.

W Akademii studiuje 187 studentów z Ukrainy.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.