• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza kobiety

gm

04.04.2022 13:09
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Akademia Morska w Szczecinie zaprasza kobiety

Partnerzy portalu

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza kobiety - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kapitel / Wikipedia

Akademia Morska w Szczecinie dołączyła do akcji „Dziewczyny na Politechniki” organizowanej przez miesięcznik „Perspektywy”. Z tej okazji uczelnia otwiera swoje podwoje dla zainteresowanych studiami w jej progach dziewczyn.

7 kwietnia w godzinach 10-16 odbędą się drzwi otwarte Akademii Morskiej w Szczecinie w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”. „Tego dnia po raz kolejny, wspólnie z "Perspektywami" będziemy odczarowywać mit, jakoby nauki ścisłe i kierunki techniczne były domeną chłopaków. Dziewczyny często wybierają techniczne studia i świetnie się w tym odnajdują” – podaje uczelnia.

Odwiedzający tego dnia uczelnię będą mogli wejść na statek Nawigator XXI i odwiedzić laboratoria i symulatory na wszystkich wydziałach. Uczelnia podaje, że można będzie wejść na mostek nawigacyjny, zobaczyć, jak działa okrętowa siłownia. Technologia VR umożliwi także wirtualne odwiedziny na największych jednostkach i magazynach. Można będzie również poznać tajniki automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych.

W ramach akcji odbędzie się także prelekcja na temat ochrony środowiska, rozwoju technologii i nowoczesnej nawigacji, którą wygłoszą Magdalena Klera-Nowopolska z firmy Polenergia oraz dr inż. Agnieszka Deja i mgr inż. of. Wacht. Ewelina Chłopińska z Akademii Morskiej.

Ponadto Akademia Morska w Szczecinie zapowiedziała, że nie będzie to jedyna dla licealistów i maturzystów okazja na odwiedziny na uczelni. Tak, jak w 2021 roku, odbędzie się bowiem cykl pięciu dni otwartych – dla każdego z wydziałów osobno. Tym samym 7 czerwca można będzie odwiedzić Wydział Nawigacyjny, 9 czerwca Wydział Mechaniczny, 14 czerwca Wydział Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, 21 czerwca Wydział Informatyki i Telekomunikacji, 23 czerwca Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.