• <
pge_baltica_390x100_duży

Trump i Duda: relacje polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze

ew

24.06.2020 21:05 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Trump i Duda: relacje polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze

Partnerzy portalu

Trump i Duda: relacje polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze - GospodarkaMorska.pl

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zgodzili się, że relacje polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze. "Nie byliśmy bliżej Polski, niż teraz" - mówił Trump w Gabinecie Owalnym. Duda wyraził nadzieję, że po tym spotkaniu relacje będą jeszcze lepsze.

"To zaszczyt, że prezydent Duda jest z nami, mój przyjaciel. Odbyliśmy szereg dyskusji i naprawdę współpracujemy z Polską bardzo dobrze, nigdy nie mieliśmy lepszych relacji, nie byliśmy bliżej Polski, niż teraz" - powiedział Trump w Gabinecie Owalnym.

Jak ocenił, środowe spotkanie z prezydentem Polski - poświęcone rozwojowi gospodarczemu i kwestiom wojskowym - będzie bardzo ważne.

Prezydent Duda przyznał, że to dla niego zaszczyt, że może być w Białym Domu. "Jestem pierwszym prezydentem, który gości tutaj po tym, jak zostały otwarte granice po lockdownie, dlatego bardzo dziękuję za to zaproszenie" - mówił.

Duda ocenił, że polsko-amerykańskie relacje są bardzo dobre. Wyraził też nadzieję, że po tym spotkaniu będą one jeszcze lepsze.(PAP)

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.