• <

Ceny ropy w USA lekko rosną przed raportem o amerykańskich zapasach paliw

ew

24.12.2019 09:46 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Ceny ropy w USA lekko rosną przed raportem o amerykańskich zapasach paliw

Partnerzy portalu

Ceny ropy w USA lekko rosną przed raportem o amerykańskich zapasach paliw - GospodarkaMorska.pl

Ceny ropy w USA lekko rosną przed publikacją raportu o amerykańskich zapasach paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 60,64 USD, po zwyżce ceny o 0,18 proc.

Ropa Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 66,58 USD za baryłkę, wyżej o 0,29 proc.

W piątek amerykański Departament Energii (DoE) opublikuje raport o zapasach paliw w USA w ub. tygodniu. Analitycy spodziewają się spadku zapasów ropy o 1,7 mln baryłek.

Tymczasem maleją dostawy ropy z Iraku - jak wynika z danych firmy Petro-Logistics SA produkcja ropy w Iraku spadła w grudniu o 110 tys. baryłek dziennie.

Obecnie Irakijczycy produkują dziennie 4,67 mln baryłek ropy, ale przez większą część 2019 r. znacznie przekraczali ten poziom produkcji.

Wśród krajów OPEC+, które ustaliły zmniejszone kwoty dostaw ropy przez poszczególne kraje, Irak jest zaliczany do "najsłabszych ogniw" koalicji - ze względu na nieprzestrzeganie określonych dla tego kraju limitów dostaw surowca.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA zyskała 8 centów, czyli 0,1 proc.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.